5.ua

Росія своїм вето показала нелюдське ставлення до пам'яті загиблих в MH17 - дипломат

Росія – єдина країна, яка виявила вчорашнім голосуванням на Радбезі ООН своє нелюдське ставлення до пам'яті загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" під Шахтарськом.

Про це в ході програми "Погляд" на "5 каналі" заявив директор департаменту політики і комунікацій МЗС України Олексій Макеєв.

"Вчорашнє засідання Радбезу ООН довело, що дипломатія – це не тільки якісь відносини між державами, якась там матерія… Вчора говорили про загиблих людей, про пам'ять, і про те, що родичі ніколи не заспокояться, поки не настане момент правосуддя. Це була дипломатія для людей. І нелюдське поводження з пам'яттю загиблих показала лише Росія" , - каже Макеєв.

За його словами, питання встановлення істини було домінуючим в обговоренні.

"Всі 11 країн-членів Радбезу ООН, які виступили за введення трибуналу говорили якраз саме про цей момент – про момент справедливості і правосуддя", - твердить дипломат.

Нагадаємо, рівно рік тому в небі над Донецькою областю збили пасажирський лайнер авіакомпанії Малайзійські авіалінії, в якому 298 людей летіли з Нідерландів до Малайзії. Україна підозрює у знищенні "Боїнга" проросійських терористів, які збили його за допомогою російської установки ЗРК "Бук".

Кілька країн вимагають від ООН створення трибуналу у справі MH17. Україна, Нідерланди, Малайзія та Велика Британія підтримали цю пропозицію. Росія, яка намагається перекласти провину за збиття літака на Україну, висловилася проти.

Водночас американські журналісти опублікували частину доповіді нідерландських слідчих. Згідно матеріалів доповіді, MH17 був збитий терористами за підтримки Росії.

На розгляді питання про запровадження міжнародного трибуналу стосовно MH17 Росія заблокувала це рішення.

Повний текст інтерв'ю із Олексієм Макеєвим читайте завтра в рубриці ІНТЕРВ’Ю.

Попередній матеріал
Дівчина-медик із позивним "Лютик" потребує допомоги
Наступний матеріал
FT: МВФ відклав запуск нової програми допомоги Греції
Теги: