nahnews.com.ua

Питання про трибунал щодо "Боїнга" протягують через ООН, щоб Росія виказала себе - експерт

Питання про трибунал щодо "Боїнга" протягують через ООН, щоб Росія виказала себе.

Про це заявив в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" Володимир Василенко, надзвичайний та повноважний посол України.

"Щодо створення спеціального трибуналу для розслідування злочинів, які чиняться Росією проти України – то тут перспектив немає. Є міжнародний суд у Гаазі, і треба задіювати цей інструмент. Коли відбулись трагічні події у Югославії, коли була агресія Сербії проти Боснії і Герцеговини, були численні випадки воєнних злочинів – тоді ще не було Гаазького суду", - твердить дипломат.

За його словами, рух через ООН в питанні MH17 робиться, щоб Росія дискредитувала себе.

"Рух через ООН на шляху до трибуналу пояснюється просто. Від початку цієї трагедії всі в Росії твердили, що цей злочин вчинили українці. А отже, вони не мають бути проти трибуналу. До речі, Україна не проти трибуналу. А тепер дивна ситуація – Росія відкидає свою причетність до знищення "Боїнга", категорично відмовляється від створення трибуналу", - каже Василенко.

Як повідомляв 5.ua, в Україні почалися меморіальні заходи, присвячені річниці загибелі борту MH17.

Нагадаємо, рівно рік тому в небі над Донецькою областю збили пасажирський лайнер авіакомпанії Малайзійські авіалінії, в якому 298 людей летіли з Нідерландів до Малайзії. Україна підозрює у знищенні "Боїнга" проросійських терористів, які збили його за допомогою російської установки ЗРК "Бук".

Кілька країн вимагають від ООН створення трибуналу у справі MH17. Україна, Нідерланди, Малайзія та Велика Британія підтримали цю пропозицію. Росія, яка намагається перекласти провину за збиття літака на Україну, висловилася проти.

Водночас американські журналісти опублікували частину доповіді нідерландських слідчих. Згідно матеріалів доповіді, MH17 був збитий терористами за підтримки Росії.

Попередній матеріал
Влада Харківщини задовольнила вже 27 із 200 заяв учасників АТО на отримання землі
Наступний матеріал
Трибунал по MH17 врахує все, навіть видалені зізнання терористів у соцмережах - експерт