5.ua

Механізм вето для країни-агресора є нелогічним - Сірий

Механізм, коли країна, яка причетна до конфлікту, застосовує в ООН право вето, щоб унеможливити вирішення конфлікту, є нелогічним.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив старший науковий співробітник інституту держави і права ім. Корецького Микола Сірий.

"Абсолютно нелогічним є механізм, коли країна, причетна до конфлікту, має право вето, яке дає їй можливість завадити розв'язанню конфлікту або ж з'ясуванню якихось обставин. Це нелогічний механізм, це можна прирівняти до правила про те, що не можна бути суддею у своїй власній справі", - каже Сірий.

За його словами, проблема полягає у тому, що тепер одна країна може зупинити увесь світ на шляху до розслідування катастрофи MH17.

"А так – країна, що очевидно причетна до збиття "Боїнга", має право на зупинку правового механізму розслідування", - твердить юрист.

Нагадаємо, рівно рік тому в небі над Донецькою областю збили пасажирський лайнер авіакомпанії Малайзійські авіалінії, в якому 298 людей летіли з Нідерландів до Малайзії. Україна підозрює у знищенні "Боїнга" проросійських терористів, які збили його за допомогою російської установки ЗРК "Бук".

Кілька країн вимагають від ООН створення трибуналу у справі MH17. Україна, Нідерланди, Малайзія та Велика Британія підтримали цю пропозицію. Росія, яка намагається перекласти провину за збиття літака на Україну, висловилася проти.

Водночас американські журналісти опублікували частину доповіді нідерландських слідчих. Згідно матеріалів доповіді, MH17 був збитий терористами за підтримки Росії.

На розгляді питання про запровадження міжнародного трибуналу стосовно MH17 Росія заблокувала це рішення.

Попередній матеріал
Фанати "Зоряних війн" отримали можливість створювати авторські кросівки Adidas
Наступний матеріал
Ще не створювався трибунал відносно країни – учасника Радбезу ООН - юрист