Клімкін 5.ua

Клімкін анонсував нове засідання в РБ ООН щодо трибуналу по MH17 через два місяці

  Малайзія, Австралія, Нідерланди, Бельгія та Україна знову спробують провести резолюцію про створення міжнародного трибуналу через РБ ООН вже після завершення розслідування.

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Малайзія, Австралія, Нідерланди, Бельгія та Україна через два місяці зроблять другу спробу провести через Раду безпеки ООН створення міжнародного трибуналу щодо збитого над Донбасом Boeing-777. Про це повідомляє ZN.UA.

  Він зазначив, що ключовий аргумент РФ на користь відхилення резолюції Радбезу ООН полягав у тому, що створення міжнародного трибуналу нібито є передчасним, оскільки розслідування катастрофи ще не завершено. У зв'язку з цим вищевказані п'ять країн, які беруть участь у розслідуванні, спробують знову провести резолюцію про створення міжнародного трибуналу через РБ ООН вже після завершення цього розслідування.

  "Ми не збираємося опускати руки. Через два місяці у нас буде остаточний звіт, і що Росія скаже тоді?" – наголосив чільник МЗС.

   "Ми однозначно спробуємо ще раз, використовуючи всі можливі способи підтримки міжнародного співтовариства", - сказав Клімкін.

  Глава українського МЗС підкреслив, що Малайзія, Австралія, Нідерланди, Бельгія та Україна вважають, що створення міжнародного трибуналу по збитому MH17 - "найкращий варіант як з політичної точки зору, так і з законодавчої". 

  Нагадаємо, кілька країн вимагають від ООН створення трибуналу у справі MH17. Україна, Нідерланди, Малайзія та Велика Британія підтримали цю пропозицію. Росія, яка намагається перекласти провину за збиття літака на Україну, висловилася проти.

  Водночас американські журналісти опублікували частину доповіді нідерландських слідчих. Згідно матеріалів доповіді, MH17 був збитий терористами за підтримки Росії.

  На розгляді питання про запровадження міжнародного трибуналу стосовно MH17 Росія заблокувала це рішення.

  Попередній матеріал
  Лідери українських гуртів поїхали на передову
  Наступний матеріал
  Харків: чоловік загинув внаслідок нічної стрілянини у супермаркеті