знахідка, монети
знахідка, монети ТСН

Скарб на городі: пенсіонери Житомирщини знайшли монети XIV-XV ст.

Місцеві мешканці передали все на зберігання в музей

Подружжя пенсіонерів на Житомирщині знашло скарб на власному городі. 90 чеських срібних монет XIV-XV століття, як припускають місцеві, належали тодішньому старості. На ті часи це були величезні гроші, повідомляє ТСН.

"Це було ввечері, темніло, я вийшла на город і побачила такі ґудзики синенькі. Я не подумала, що це можуть бути гроші. Взяла їх у кишеню халата і пішла додому ", – згадує жінка.

Уже вдома разом із чоловіком розгледіли, що то монети. Повернулися знову на город і очам не повірили. У траві лежав розбитий глечик, а поруч – монети.

Вони – празькі гроші – ходили в Європі, зокрема й Україні, кілька століть поспіль, каже місцевий краєзнавець Володимир Лукашенко.

За сучасними цінами, одна така монета коштує від 200 до 300 гривень. Подружжя могло залишити скарб собі і виручити за нього чимало грошей. Втім, після роздумів знахідку пенсіонери вирішили передати в Коростенського музей.

Цей вчинок вразив істориків. Кажуть, вперше за кілька десятиліть люди добровільно передали знайдений скарб музею. Зараз монети у сховищі, їх ретельно вивчають історики.

Як повідомляв 5.UA, під столітнім дубом у Чернігові знайшли дві тисячі польських монет. Монети датовані початком XVII століття. На скарб натрапили школярі, тепер вартість знахідки оцінюють науковці.

Дивіться також фотогалерею:

Яхта, картини та коштовності: що знайшли під час обшуків в екс-податківців – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Хотів зекономити": росіянин пояснив, навіщо віз труп через кордон
Наступний матеріал
Ескалатор у метро Рима обвалився через п'яних російських фанів – МВС Італії