polit.ru

Малярія в Україні: в цьому тижні зафіксовано другий випадок захворювання

За поточний період 2018 року в Харківській області зареєстровано 12 хворих

У Харкові 18 грудня був зареєстрований 2-й завізний випадок малярії. Хворим виявився студент, який прибув на навчання до ВНЗ із Федеративної Республіки Нігерії, повідомив на своєму сайті Харківський обласний лабораторний центр.

"При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: 17.12.2018 у хворого з'явилися скарги на слабкість, озноб, підвищення температури тіла до 37,5°С", – зазначили у повідомленні.

Коли хворий вперше звернувся по медичну допомогу до лікарів, в нього виявили збудника малярії, після чого студент був госпіталізований.

"В осередку за місцем проживання хворого, фахівцями ДУ "Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" проведено епідеміологічне розслідування та комплекс протиепідемічних заходів", – наголосили медики.

Слід зазначити, що за поточний період 2018 року в Харківській області зареєстровано 12-й випадок малярії.

Довідково: малярія — це група трансмісивних захворювань, що передаються від хворої до здорової людини малярійними комарами й супроводжуються з лихоманкою, ознобом, проливним потом.

Хвороба найбільш поширена у країнах Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії. Діагностика захворювання ґрунтується на клініко-епідеміологічних даних (перебування в ендемічній щодо малярії країні), наявності клінічних ознак (гарячкових приступів) та результатів дослідженні крові.

Вакцини для профілактики малярії не існує. Для попередження захворювання особам, які від'їжджають в ендемічні країни, рекомендують проводити хіміопрофілактику.

Попередній матеріал
Митрополит Ризький і всієї Латвії виявився агентом КДБ – розсекречено архіви
Наступний матеріал
Вибух на шахті в Чехії: кількість загиблих зросла майже втричі
Loading...

На Харківщині школи пішли на карантин через ГРВІ

ДТП у Харкові: нова експертиза засвідчила, що Зайцева перевищила швидкість у 100 км/год

Грип шириться Україною: епідпороги перевищені в 9 областях

Страшна ДТП у Харкові: суд залишив Зайцеву та Дронова за ґратами ще на 2 місяці

Суд не підтримав позов Насірова проти лікаря, який свідчив про його стан – подробиці справи

Критичний мінімум: в Одесі волонтери закликали поповнити банк крові