5 канал

Росія намагатиметься дестабілізувати ситуацію в Туреччині - експерт

Для Європейського Союзу важливо зберегти Туреччину цілісним і сильним партнером.

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив експерт Інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук.

"Я думаю, що зараз будуть такі інтеграційні, більш тісні процеси Європейського Союзу з Туреччиною, оскільки Туреччина уже є членом НАТО. Вона буде стратегічним гравцем в ситуації по протистоянні чи врегулюванні ситуації в Сирії в зв'язках з Російською Федерацією", - сказав він.

За словами Томенчука, Російська Федерація буде намагатися дестабілізувати Туреччину зсередини.

"Треба розуміти, що там є проблема з курдами, і проблема внутрішньотурецька, я думаю, що Росія буде використовувати питання курдів для дестабілізації Туреччини всередині. Тому для Європейського Союзу важливо зберегти Туреччину цілісним і сильним партнером, який може впливати на ситуацію в регіоні, в тому числі, в Сирії", - зазначив експерт.

Він додав: "Для Росії важливо продемонструвати те, що ті кроки, які зробила Туреччина, вони завдадуть їй уже негативних результатів. Не напряму, але можливо через різні ініціативи, але (Росія - 5.ua) буде намагатися дестабілізувати ситуацію в Туреччині, таким чином щоб вивести її з таких лідерів по врегулюванню ситуації в Сирії".

Нагадаємо, за даними ЗМІ, НАТО розмістить німецькі розвідувальні літаки у Туреччині.

Попередній матеріал
Яценюк назвав пріоритети уряду на 2016 рік
Наступний матеріал
Порошенко та Меркель скоординували позиції напередодні перегорів у нормандському форматі