Anadolu

Прем'єр Туреччини про Су-24: Нам неприйнятний підхід, коли одна держава спрямовує погляди на землі іншої

  Ахмет Давутоглу засудив бомбардування туркменів, арабів та курдів російською авіацією замість намагань "загасити вогонь в Сирії".

  Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давотоглу заявив, що світова спільнота повинна знати і бути впевненою в тому, що Туреччина зробить все необхідне для забезпечення миру всередині країни і навколо неї, і гарантує демократію, стабільність і безпеку, хоч і знаходиться у "вогняному кільці". Таку заяву цитує турецька агенція Anadolu.

  "Ми хочемо, щоб усі знали, що підемо на будь-які жертви і вживемо всіх заходів, якщо мова йде про безпеку наших громадян, виживання нашої країни в цьому вогняному кільці, життя і гідність наших громадян. Миттєве втручання наших збройних сил в інцидент з літаком, який порушив турецький повітряний простір, також необхідно розглядати в цих рамках ", - сказав Давотоглу.

  Прем’єр країни підкреслив: "Нам категорично не прийнятний підхід, за яким одна держава спрямовує погляди на землі іншої. Але всі повинні знати, що вжиття всіх заходів проти тих, хто порушив наші сухопутні і повітряні кордони, незважаючи на неодноразові попередження, які ми ще раз підтвердили на нараді з питань безпеки у палаці Чанкая в неділю, є і нашим міжнародним правом, і національним обов’язком".

  Ахмет Давутоглу закликав "загасити пожежу, що виникла в Сирії". При цьому він недвозначно засудив дії Кремля в регіоні, хоча при цьому зумів не вжити слова "Росія": "Ми відкрито звертаємося до тих, хто б це не був, будь це режим Асада, або терористичні організації, або ті, хто втручається ззовні. Замість того, щоб загасити вогонь в Сирії, вони піддають ударам туркменів в Байірбуджаку, арабів в Алеппо або ж арабів, курдів і туркменів в Азазі".

  Агенція також детально виклала турецьке бачення інциденту. За ним, військовий літак Су-24 невідомої приналежності, який порушив турецький повітряний простір незважаючи на 10-кратне попередження протягом 5 хвилин, був збитий у небі над регіоном Байірбуджак двома турецькими винищувачами F-16. Літак впав в сирійській частині регіону Байірбуджак, розташованому навпроти району Іскендерун турецької провінції Хатай. На підтвердження своїх слів турецькі війська також опублікували знімок радара із траєкторією польоту російського Су-24.

  Інцидент викликав агресивну реакцію Путіна, яка, однак, тут же обвалила російську фондову біржу. Одного із убитих пілотів уже ідентифікували. Сьогодні ж повстанці опублікували відео знищення російського вертольота.

  Попередній матеріал
  Мінінформполітики сформувало новий список осіб, проти яких Україна має запровадити санкції
  Наступний матеріал
  Лідер терористів Захарченко наказав застосовувати проти українців будь-яке озброєння - розвідка