Фото REUTERS

Обама і Ердоган обговорили шляхи деескалації конфлікту між Туреччиною та Росією

  Барак Обама під час кліматичної конференції у Парижі зустрівся з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом і закликав до деескалації конфлікту між Туреччиною та Росією.

  Обама пообіцяв допомогти в налагодженні діалогу, якщо виникне необхідність, повідомляє ВВС.

  Окрім того, американський президент закликав до залагодження інциденту з Су-24 заради стабільності в регіоні. Обама додав, що Туреччина має закрити проблемні ділянки кордону. Його позицію повністю підтримав й турецький лідер. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган переконує – ситуація не на користь обом країнам, а регіональний мир дорожчий за все.

  Обама наголосив: "Ми зосередимо наші зусилля на боротьбі з "Ісламською державою", щоб вона перестала бути загрозою міжнародній спільноті. Тому я був би вдячний, якби наші партнери зробили те саме. Ми працюватимемо над цим найближчими тижнями".

  Своєю чергою Ердоган заявив: "Ми обговорили деякі питання турецько-російських відносин і вирішили зосередитися на розв'язанні суперечностей дипломатичними каналами. Ситуація в регіоні вкрай тяжка. Вона б'є по всіх, тож ми не хочемо вийти з цієї кризи з великими втратами. Натомість наші зусилля спрямовані на досягнення миру в регіоні".

  Як повідомляв 5.ua, 29 листопада 2015 року в Брюсселі відбулося екстрене засідання ради ЄС та Туреччини. 

  Попередній матеріал
  У Брюсселі розпочалися торговельні консультації між представниками України, Росії та ЄС
  Наступний матеріал
  Антикорупційний прокурор розпочне роботу уже завтра