фото nato.int

НАТО: у нас є інформація, яка підтверджує правильність дій Туреччини щодо російського бомбардувальника

  НАТО отримала інформацію від країн-союзників, що підтверджує правильність турецької версії щодо інциденту з російським літаком.

  Про це заявив генсек організації Єнс Столтенберг.

  Ввечері у вівторок в Брюсселі зібралася термінова нарада НАТО, яку скликала Анкара. Як член Альянсу, вона одразу ж після збиття літака повідомила НАТО про свої дії. Президент Європейської Ради Дональд Туск назвав інцидент дуже серйозним і запевнив, що у Брюсселі стежать за розвитком подій.

  Своєю чергою президент Туреччини запевнив: протягом 5 хвилин російський СУ-24 отримав 10 попереджень, коли рухався до кордону країни, але все одно перетнув його. Тоді винищувачі Ф-16 його збили. Військові раніше оприлюднили мапу, де червоною лінією показана траєкторія руху російського літака. Згідно із даними радіолокатора, літак перебував у повітряному просторі Сирії, але кілька разів перетнув повітряний простір Туреччини у провінції Хатай.

  Інформація щодо долі пілотів різниться. В Анкарі заявили, що обидва пілоти вижили і їх намагаються звільнити з рук сирійських повстанців. Однак раніше повідомлялося, що один з пілотів  - потрапив у полон до антиурядової групи "Бригада сирійських туркменів", другий - загинув. Бойовики оприлюднили відео з тілом начебто одного з них.

  Попередній матеріал
  Бойовики, що захопили заручників у Франції, поранили кількох людей
  Наступний матеріал
  Українські виробники ліків погрожують уряду фармацевтичним Майданом