Протестувальники у Єревані: "Нас не зупинити поліцейськими кийками"

Дотепер неспокійно на вулицях Єревана: там може початися чергова зачистка центру міста від демонстрантів.

Поліція закликала звільнити проспект у центрі вірменської столиці до 10 ранку. Інакше пообіцяла вжити заходів для розблокування проїжджої частини. Втім, станом на зараз жодних силових дій щодо мітингарів не застосували.

Протест проти підвищення тарифів на електроенергію - триває у Єревані вже тиждень. Раніше координаційна група мітингарів відмовилася від зустрічі з президентом країни. Натомість вимагають, щоби глава держави в прямому ефірі оголосив про скасування підвищення цін на електрику. До демонстрантів долучилася група вірменських політиків та громадських діячів. Вони сформували живий щит між учасниками акції непокори і поліцейськими, щоби запобігти насильству. Минулої ночі правоохоронці розігнали протестувальників водометами, але вже за кілька годин невдоволені люди знову вийшли на вулиці.

"Звісно, протести не припиняться. Нас не зупинити поліцейськими кийками. Зрештою, це не перший випадок, коли наші правоохоронці застосовують силу до тих, кого мали б захищати. Просто цього разу вони були особливо брутальними, і народ це обурило", - констатує один з протестувальників.

На проспекті вже є перші барикади зі сміттєвих контейнерів. Поліція ще напередодні пообіцяла не застосовувати силу, втім водометами, про всяк випадок, запаслася. Правоохоронці кажуть про небезпеку натовпу, мовляв у людей холодна зброя, ножі та заточки, а у сміттєвих баках на барикадах – каміння для атаки. Щоправда, поки що нічого із зазначеного у людей на проспекті не знайшли.

Учасники акції вийшли на вулиці столиці напередодні, за деякими даними їхня кількість ввечері 23 червня сягала 10 тисяч. Народний гнів спровокували наміри влади підвищити тарифи, крім того, люди обурені учорашніми жорстокими діями поліції щодо мітингарів.

Учасники акції відкидають будь-які політичні мотиви протесту. Мовляв, мета одна – не допустити зростання тарифів. Їх збираються підвищити на 17% - до 48 драм, тобто до 2 гривень за кіловат - майже вп'ятеро вище вартості тарифів в Україні. Заявку на підвищення зробила компанія-монополіст "Електричні мережі Вірменії" - з 2005 року вона належить Росії, і перебуває під керівництвом президента "Роснєфті" - Ігоря Сєчина. Протестувальники кажуть - влада країни збирає російські гроші, нехтуючи власним народом. Відтак від президента Вірменії Сержа Саргсяна вимагають оголосити про відмову від підвищення тарифів у прямому ефірі на місцевому телебаченні. При цьому на жодні переговори тарифний майдан не йде. Офіційний Єреван зберігає мовчанку, а компанія "Електричні мережі Вірменії" навідріз відмовляється скасувати підвищення тарифів.

"5 канал"

Попередній матеріал
Терористи з "Ісламської держави" почали карбувати власні золоті монети (фото)
Наступний матеріал
Путін продовжив продуктові обмеження для росіян ще на рік