Порошенко_Ган 5.ua

Зустріч Порошенка з єврокомісаром: найближчим часом Україна отримає 600 млн євро допомоги

  Перший транш макрофінансової допомоги обсягом 600 мільйонів євро надасть ЄС Україні впродовж кількох тижнів.

  Принаймні таке припускає єврокомісар з питань політики сусідства та розширення Йоганнес Ган. Він сьогодні зустрічався в Києві з президентом Петром Порошенком. Рішення про надання третьої макрофінансової допомоги розміром 1 мільярд 800 мільйонів євро ратифікувала Верховна Рада. Йоганнес Ган заявив: у Євросоюзі задоволенні забезпеченням в Україні засад верховенства права. Саме тому європейські партнери розглядають можливість надання ще 70 мільйонів євро допомоги. 

  "Сьогодні Верховна рада ратифікувала підписаний 22 травня в Ризі пакет домовленостей щодо започаткування третьої програми макрофінансової допомоги Україні з боку ЄС в розмірі 1,8 млрд євро. Ми очікуємо, що перший транш надійде до України в найближчі місяці", - заявив Порошенко.

  "Я майже впевнений, що протягом кількох тижнів ми зможемо надати Україні перший транш розміром 600 мільйонів євро. Також я можу вже прямо зараз сказати, що будуть іще додаткові кошти завдяки тому, що Україна досягла, на нашу думку, значного прогресу у забезпеченні основ верховенства права. І ми зможемо надати кошти з так званого парасолькового фонду - це приблизно 70 мільйонів євро", - наголосив єврокомісар Йоганнес Ган.

  Крім того, на порядку денному зустрічі високопосадовців - ситуація на Донбасі та російська агресія. Йоганнес Ган висловив підтримку територіальної цілісності України. Запевнив, що ЄС дотримується чіткої позиції щодо запровадження санкцій проти Російської Федерації. На зустрічі Петро Порошенко висловив сподівання на ратифікацію угоди про асоціацію з ЄС всіма її членами до кінця поточного року. А на безвізовий режим глава української держави очікує вже наступного, 2016 року.

  Попередній матеріал
  Проблема з затриманням підозрюваних у вбивстві Бузини є проблемою недовіри до МВС в суспільстві - експерт
  Наступний матеріал
  "Заяви про те, що мої товариші вбили Бузину є неправдою" – колега Медведька
  Теги:
  Loading...