telebudka.com.ua

Зміни у законі про люстрацію в Україні не вирішують всіх проблемних питань - Венеціанська комісія

  Закон про очищення влади в Україні відрізняється від люстраційних законів, прийнятих в інших країнах Центральної та Східної Європи, оскільки переслідує відразу дві різні цілі, констатує Венеціанська комісія.

  Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна". "Перша мета полягає в захисті суспільства від приватних осіб, які через свою поведінки в минулому можуть становити загрозу для нового встановленого демократичного режиму. Друга - очистити державні адміністрації від осіб, залучених до поширеної корупцію. Термін" люстрація "традиційно розповсюджується тільки на перший процес ", - йдеться в схвалених висновках Венеціанської комісії.

  Експерти комісії також зазначили, що після схвалення своєї тимчасової думки щодо закону про люстрацію в грудні минулого року, у квітні 2015 року уряд України передав для оцінки комісією підготовлений проект поправок до нього. У висновках зазначається, що хоча ці пропозиції і припускають певні поліпшення, проте не вирішують усіх проблемних питань.

  Венеціанська комісія вважає, що суддів слід виключити з-під дії закону про люстрацію, зберігаючи їх відповідальність у рамках закону про відновлення довіри до судової влади ", а сам процес люстрації повинен управлятися централізовано. Якщо ж буде прийнято рішення зберегти децентралізований підхід до люстрації, то, на думку комісії, необхідно буде посилити функції виконавчого органу, який має розглядати скарги тих, хто був люстрований.

  Попередній матеріал
  Яресько згадала про мораторій на виплату боргів: "Якщо кредитори не досягнуть з Україною згоди, уряд матиме відповідне право"
  Наступний матеріал
  Шокін: ГПУ не має питань до Даниленка
  Теги:
  Loading...