5.ua

Зміни до Конституції у частині децентралізації не вплинуть на суверенність України – Гройсман

Пункт щодо особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей в перехідних положеннях змін до Конституції ніяким чином не вплине на суверенність України, адже другу статтю Конституції ніхто не змінює.

Про це у програмі "Твоя влада" на "5 каналі" заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

"Зміни до Конституції мають відношення до децентралізації влади в Україні. В перехідних положеннях є пункт 1, де записано, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей здійснюються відповідно до закону прийнятого парламентом двічі, і цим в тому числі, який діє 3 роки. В особливості місцевого самоврядування не входить жодна функція", – зазначив Гройсман.

"Я б рекомендував усім, хто намагається на ці зміни до Конституції натягнути якісь неправдиві речі відкрити Конституцію і почитати другу статтю, де написано - Україна унітарна держава. І це положення ніхто не змінює", – додав голова ВР.

"Цей пункт буде в перехідних положеннях Конституції, але щоб він вплинув  на суверенність нашої держави, на щось інше – цього в природі бути не може", – наголосив Гройсман.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Гройсман пропонує після голосування у першому читанні законопроекту про внесення змін до Конституції в частині децентралізації запросити найкращих міжнародних юристів, висновки яких допоможуть знайти 300 голосів у парламенті.

Попередній матеріал
Кім Чен Ин наказав привести північнокорейську армію у повну боєготовність - ЗМІ
Наступний матеріал
Гройсман вважає, що в парламенті знайдеться 300 голосів для впровадження децентралізації