5.ua

Зміни до Конституції не є кінцевими, поки що вони лише відправлені до КС - нардеп

Сьогоднішнє голосування за зміни до Конституції – лише перше, і визначає лише направлення проекту до Конституційного Суду.

Про це заявив в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" Микола Величкович, народний депутат, "Народний фронт".

"У нас теж була сьогодні, та не тільки сьогодні,а останній тиждень дискусія стосовно змін, які пропонувалися. Непроста дискусія. Але ми розділили для себе дві речі. Перше – ми розглядаємо процесуальне питання, бо поки що йде для оцінки в суд. А потім ми будемо приймати рішення", - твердить Величкович.

За його словами, деякі критики проекту змін занадто трагедізують ситуацію.

"Якщо ж казати про зміст речей, то ситуація така. У нас є закон, який регулює процеси в двох східних областях. Так, там багато чого є. Але там є десята стаття, яка ставить чіткі запобіжники. Має бути відновлений суверенітет, контроль над кордоном, демілітаризація, тощо. І ще - давайте відверто скажемо: ми в геополітичному пасьянсі. Ми не можемо казати, що ми самі, без союзників, впораємося. Щодо децентралізації. Знову ж таки, ніде такого немає, що центральної влади зовсім не існує. Україна – унітарна країна, з певною вертикаллю. Є державні вертикалі і є місцеве врядування. Якщо хтось на місцях хоче порушити Конституцію, має бути механізм контролю", - каже нардеп.

Попередній матеріал
У США екстреміст розстріляв чотирьох військових
Наступний матеріал
Засідання Верховної Ради розпочнеться з години запитань до уряду