Twitter / Павло Клімкін

"Злочини агресора не залишаться безкарними": Україна визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду

  Україна визнала юрисдикцію МКС щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, вчинених з моменту початку агресії РФ.

  Про знакову подію поінформував міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму Twitter. Він написав: "Історичний момент. На доручення Президента я в Міжнародному кримінальному суді сьогодні вручаю заяву про визнання юрисдикції МКС. Україна визнає юрисдикцію щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, вчинених з моменту початку агресії РФ".

  Міністр додав, що у МКС відзначили активне сприяння української влади в розслідуванні злочинів на Майдані. "Моя відповідь і позиція: це наш моральний обов'язок. Злочини проти майданівців, злочини агресора та підтримуваних ним терористів не залишаться безкарними", – запевнив Павло Клімкін.

  Подальші кроки офіційного Києва у цьому напрямку міністр розкрив у ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу": "Спочатку будуть консультації, потім буде можливість арбітражу, а потім ми підемо до міжнародного суду ООН. Ми до цього належним чином підготувалися, у нас буде однаковий і дуже чіткий набір юридичних аргументів по всіх конвенціях. І ми будемо просуватися цим шляхом дуже послідовно. Але чесно маємо всім сказати: успіх буде, але успіх прийде не одразу, не протягом кількох місяців. Такі справи розглядаються міжнародними судами і міжнародними органами кілька років. Тому маємо послідовно і сконцентровано працювати – успіх сто відсотків буде".

  Попередній матеріал
  Дуда дорікнув Німеччині за спільне з РФ будівництво газопроводу в обхід Польщі
  Наступний матеріал
  Наприкінці вересня до України прибуде південноафриканське вугілля