фото РБК-Україна

Західні партнери занепокоєні ситуацією з транзитом російських фур через Україну -Томбінський

  Міжнародне співтовариство сподівається, що Україна, як і раніше, залишиться надійним транзитером, а перебої в потоках є тимчасовим явищем

  Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський заявив, що західні партнери України занепокоєні ситуацією з транзитом російських вантажів через територію України. Про це йдеться у повідомленні Мінінфраструктури. Зазначається, що 19 лютого міністр інфраструктури Андрій Пивоварський обговорив з Томбінським ситуацію з транзитом, яка склалася між Україною та Російською Федерацією.

  "Пан Томбінський розповів про занепокоєння західних партнерів України, оскільки більшість товарів, що везуться українською територією, прямують у країни ЄС. Міжнародне співтовариство сподівається, що Україна як і раніше залишиться надійним транзитером, а перебої в транзитних потоках є тимчасовим явищем", - йдеться у повідомленні.

  Пивоварський пояснив, що транзит призупинено тимчасово для врегулювання ситуації.

  "Перший крок вже зроблено. За інформацією оперативного штабу, режим "їду додому" працює, кількість звернень за декілька днів зменшилася в рази. Обидві сторони відпустили затримані автомобілі, водії без перешкод завершують рейси і повертаються додому. Повідомлення про можливі ускладнення не надходили", - повідомив міністр.

  Пивоварський також зазначив, що Україна усвідомлює свій обов'язок забезпечити безперешкодний і безпечний транзит згідно міжнародних договорів, конвенцій та вимог Генеральної угоди з тарифів і торгівлі та Світової організації торгівлі.

  "Тим більше, що це в наших національних інтересах, бо ми прагнемо реалізувати свій транзитний потенціал. Незабезпечення плинності транзитних потоків може призвести до того, що Україну оминатимуть і всі інші перевізники, щоб не піддавати свій бізнес ризику запізнення або простою транспортних засобів. Тому Міністерство працює над повним вирішенням питання", - додав міністр.

  Нагадаємо, Україна ухвалила порядок повернення російських вантажівок через свою територію. Зокрема, було сформовано перелік рекомендованих для російських перевізників пунктів пропуску. Програма "Їду додому" щодо повернення заблокованих вантажівок з України в Росію і навпаки почала працювати о 9:00 18 лютого.

  Попередній матеріал
  У Сквері Небесної сотні планують побудувати офісний центр – активістка
  Наступний матеріал
  На відкритті Пам'ятного знаку Небесній Сотні в Одесі сталася сутичка між активістами
  Теги:
  Loading...

  За минулу добу до України повернулися 17 вантажівок, заблокованих у РФ - Пивоварський

  Чернігівські активісти зняли блокаду російських вантажівок

  У Росії призупинили рух близько 200 українських вантажівок

  Блокування російських вантажівок громадськими активістами не суперечить міжнародним угодам – Пивоварський

  Уряд прийняв рішення призупинити переміщення російських вантажівок по території України

  5 канал - трансляція наживо