Європейські партнери відмовили російському "Газпрому" у фінансуванні "Північного потоку-2"

  Тепер "Газпром" має сам інвестувати 1,75 мільярдів євро в будівництво газогону

  Російський енергетичний гігант "Газпром" буде самостійно оплачувати витрати на будівництво трансбалтійського газопроводу "Північний потік-2", оскільки австрійська нафтова компанія OMV та інші європейські партнери відмовилися від своїх планів. Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на Der Standard.

  "Газпром втратив надію на європейських партнерів в проекті газопроводу "Північний потік-2" - принаймні в найближчому майбутньому", - зазначається у виданні.

  Як відомо, російський "Газпром" планував реалізувати проект "Північний потік-2" разом з європейськими нафтовими компаніями Engie, OMV, Shell, Uniper і Wintershall, і при цьому зберегти за собою 50% + одну акцію для контролю.

  Втім, європейські партнери відмовилися від фінансової участі в проекті і тепер "Газпром" змушений інвестувати удвічі більше коштів, аніж планувалося. Це - 1,75 мільярдів євро, інформує німецьке видання.

  Як стало відомо, на рішення європейських компаній вплинуло рішення польського антимонопольного регулятора . Таким чином, "Газпрому" не вдалося реалізувати початкову схему проекту.

  Як відомо, ще два роки тому у російському "Газпромі" заявили, що не бачать ризиків для фінансування будівництва газопроводу "Північний потік-2".

  Нагадаємо, в липні повідомлялося, що Польща відмовилась від будівництва газогону "Північний потік-2".

  Довідково: проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ліній газогону загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

  Попередній матеріал
  "Нафтогаз України" підвищив ціну газу для промислових споживачів на лютий
  Наступний матеріал
  У Брюсселі на будівлю Ради ЄС висипали тонну сухого молока

  ЄС може повністю відмовитись від проекту "Північний потік-2" – Коболєв

  У Польщі зірвалися переговори про будівництво "Північного потоку-2"

  Транзит газу по Україні зріс на 20% через ремонт "Північного потоку"