patrioty.org.ua

Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою звільнення українських політв'язнів у РФ

  Депутати Європарламенту у четвер у Страсбурзі ухвалили резолюцію щодо Росії та справ естонського офіцера Естона Кохвера й українських політв'язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

  У документі йдеться, що Росія порушує Європейську конвенцію з прав людини. Проект документа підготували п'ять політичних груп законодавчого органу ЄС. Дебати та голосування пройшли за пунктом порядку денного пленарної сесії, що присвячений порушенню прав людини, демократії та верховенства права, повідомляє "Укрінформ".

  "Європарламент суворо засуджує незаконний вирок і ув'язнення Олега Сенцова і Олександра Кольченка, закликає Російську Федерацію негайно їх звільнити та гарантувати їх безпечне повернення до України", - йдеться в резолюції.

  Депутати також закликають звільнити всіх українських громадян, включаючи Надію Савченко, які незаконно утримуються в РФ, як було домовлено у рамках імплементації Мінських домовленостей.

  Парламентарі суворо засудили грубе порушення Росією територіальної цілісності України і Естонії, коли були незаконно викрадені громадяни цих країн, що свідчить про незаконність їхнього засудження у російських судах.

  Нагадаємо, вимагається негайне розслідування свідчень засуджених про застосування до них тортур, а також відповідних показань свідків, закликає зробити це розслідування відкритим для міжнародних експертів.

  Попередній матеріал
  У Троїцькому внаслідок підриву на розтяжці один боєць загинув і п’ятеро було поранено
  Наступний матеріал
  Із міліції звільнили 38 тис. працівників - Шкіряк