5 канал

Єврокомісія хоче "м'яко прописати" умови надання українцям безвізового режиму за півроку - нардеп

Українці, які матимуть біометричні паспорти, зможуть подорожувати Європою без віз.

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявила народний депутат від "Блоку Петра Порошенка", член комітету ВР з питань європейської інтеграції Оксана Юринець.

"Наскільки мені відомо, те, що мало відбутися завтра, перенесене до 17 числа, і після 17 грудня ми будемо з більшою впевненістю говорити, а що саме відбудеться власне для України і Грузії", - сказала вона.

За словами Юринець, Європейський Союз не може відмовити у наданні безвізового режиму для українців, тому що умови, які були поставлено, з боку України виконано.

"Наскільки мені відомо, відмовити не може нам Європейський Союз, бо ті умови, які були поставлено, виконано з боку України. І станом на сьогодні вони хочуть в іншій формі якось м'яко прописати ті чи інші моменти, за якими, розпочавши цю дискусію, за півроку ми би могли отримати безвізовий режим. Що це означає? Люди, які матимуть біометричні паспорти, можуть подорожувати Європою без віз. Тобто це не просто відкрита Європа для всіх, а це отримання спеціального документу, який треба виготовити, де є відбитки пальців і який дасть можливість пересуватися", - зазначила народний депутат.

Вона також додала: "Як буде позначатися період для людей, наприклад, які мають звичайний паспорт і відкриту візу, тобто оцей момент мені станом на сьогодні невідомий". 

Нагадаємо, як заявив перед засіданням Ради ЄС із закордонних справ єврокомісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнес Хан, Єврокомісія надасть позитивні рекомендації щодо скасування безвізового режиму з Україною.

Попередній матеріал
Порошенко підтримав петицію з ініціативою позбавляти громадянства України за сепаратизм
Наступний матеріал
МЗС закликало ООН вимагати від Росії вивести свої війська з Донбасу