мігранти в Середземному морі
5.ua

ЄС ухвалить місію зі знищення контрабандистських мігрантських суден

  Представники Європейського Союзу мають ухвалити місію зі знищення суден, якими користуються контрабандисти, що незаконно переправляють до Європи людей з Лівії, де йде війна.

  Про це повідомляє "BBC Україна".

  Це один з елементів відповіді Євросоюзу на масивний потік біженців з Африки й Близького Сходу, які прагнуть добратися до Європи через Середземне море.Лише від початку 2015 року в цьому морі загинуло понад 1,8 тис. мігрантів.За такий самий період минулого року жертв було в 20 разів менше.

  Як зазначає видання, верховний представник ЄС із зовнішньої політики Федеріка Могеріні, зазначила, що у виконанні цієї місії Євросоюз розраховує на співпрацю з лівійською владою.Однак, завдання ускладнюється тим, що в Лівії немає єдиного уряду.

  Дату початку місії початку ще не узгоджено, та вже відомо, що почнеться вона зі збирання розвідувальних даних, після чого проходитимуть операції проти контрабандистів у відкритому морі.Потомурозпочнеться найризикованіша частина – морська операція в межах лівійських територіальних вод, близько до узбережжя цієї країни.

  Проти цього вже виступив посол Лівії в ООН.За підрахунками ООН, цього року податися в небезпечну подорож з Лівії спробували близько 60 тис. людей.Багато людей тікають також з Сирії, Еритреї, Нігерії та інших країн, намагаючись уникнути бідності та війни.

  За інформацією видання, завданням місії є зруйнування бізнес-моделі, яка робить нелегальну міграцію прибутковою справою. Однак, це може означати діяльність на територіях, контрольованих ісламістськими бойовими загонами.

  Речник британського уряду відзначив, що Великобританія "обдумує, як найкраще підтримати ці пропозиції", однак додав, що Лондон не планує посилати війська до Лівії.

  Як зазначає видання, раніше Могеріні заявляла, що місія не передбачатиме сухопутних операцій у Лівії.

  На зустрічі в Брюсселі міністри закордонних справ та оборони країн Європейського Союзу також обговорять командну структуру нової місії та її штаб-квартиру.

  Раніше ми повідомляли, що Єврокомісія запропонувала протягом найближчих двох років прийняти в Європейський Союз 20 тисяч мігрантів і розподілити їх по країнах-учасниках товариства. Великобританії, Ірландії й Данії надали можливість відмовитися від притулку біженців.

  Попередній матеріал
  Курс гривні стабілізувався на міжбанку
  Наступний матеріал
  Полоненим спецназівцям РФ можуть дозволити поспілкуватися з представниками ОБСЄ та родичами

  Євросоюз планує прийняти 20 тисяч біженців

  ЄС втричі збільшить видатки на порятунок біженців у Середземному морі

  Прем'єр-міністр Італії закликав ЄС спільно вирішувати проблему нелегальних біженців

  Берегова охорона в Середземному морі за добу врятувала понад 2 тис. мігрантів із Африки