businessvisit.com.ua

ЄС прокоментував ситуацію з правкою в держбюджет, яка відтерміновує електронне декларування

  Європейський союз узгодив офіційний коментар щодо внесення в Держбюджет правки, яка відтерміновує до 2017 року впровадження електронних декларацій про майно та доходи держслужбовців та офіційних осіб.

  Як пише "Європейська правда", у представництві ЄС в Україні нагадали, що наприкінці грудня українська влада зобов’язалася створити в першому кварталі 2016 року Національну агенцію із запобігання корупції.  Відразу після цього, згідно з домовленостями, має бути запущений механізм перевірки активів держслужбовців.

  "Це означає, що НАЗК має розпочати діяльність до 1 квітня 2016 року. До цього часу мають бути призначені всі п’ять членів (керівництва НАЗК – ред.), і має тривати набір інших співробітників. Це також означає, що система електронних декларацій має бути запущена якнайшвидше, а агенція має отримати можливість перевіряти не лише ці, але й старі декларації держслужбовців", - мовиться в заяві Євросоюзу.

  У ЄС додали, що незалежно від того, коли завершиться створення системи електронних декларацій, чинним є зобов’язання української влади про перевірку наявних паперових декларацій.

  Також у представництві ЄС в Україні зазначили, що чекають роз’яснень української сторони стосовно цієї ситуації і вітають заяву глави Міністерства юстиції Павла Петренка, який пообіцяв ініціювати зміну скандальної норми в законі про Державний бюджет.

  Нагадаємо, про появу згаданої правки 4 січня повідомив депутат від БПП і член комітету з питань запобігання корупції Віктор Чумак. За його словами, саме електронне декларування є однією з умов для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом. Наступного дня у Верховну Раду внесли законопроект, який скасовує цю правку.

  Попередній матеріал
  Павло Петренко: Вимушені переселенці з Донбасу і Криму подали більше 700 індивідуальних позовів проти Росії
  Наступний матеріал
  Столичні патрульні врятували від самогубства дівчину
  Теги:
  Loading...