5 канал

Яценюк: Вирок Сенцову та Кольченку - "це політична розправа над українцями"

  Міністерство юстиції відправляє до Європейського суду з прав людини четвертий позов щодо порушення норм міжнародного права Російською Федерацією.

  Про це сьогодні на розширеному засіданні уряду за участі голів обласних державних адміністрацій повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

  "Це не можна назвати судом – це політична розправа над українцями. І така політична розправа не залишиться поза увагою не тільки міжнародної спільноти, оскільки вся міжнародна спільнота вже засудила незаконне і нелюдське рішення по відношенню до українських громадян, але така політична розправа вже зараз має відповідні наслідки з боку української сторони. Уряд України прийняв  рішення щодо подачі четвертого позову до Європейського суду з прав людини проти Російської Федерації. Це позов "Україна проти Росії", і частиною цього позову є також порушення права на правосуддя, а також порушення права пана Сенцова та інших українських громадян, які були незаконно засуджені російським судом", - зазначив прем'єр.

  За його словами, Україна вимагає невідкладно прийняти цей позов і притягнути Російську Федерацію до відповідальності за порушення норм міжнародного права. Яценюк також наголосив, що західні партнери, постійні і непостійні члени Ради безпеки ООН порушать питання щодо незаконного засудження Сенцова та інших громадян України в Раді безпеки ООН.

  Нагадаємо, російський суд засудив Сенцова до 20 років в'язниці, Кольченка - до 10 років. 

  Попередній матеріал
  Прокуратура проситиме суд про максимальні санкції для російських ГРУшників – головний військовий прокурор
  Наступний матеріал
  В Афганістані у перестрілці загинули двоє військових НАТО
  Теги:
  Loading...