kmu.gov.ua

Яценюк назвав варіанти виходу з політичної кризи

Лише зміна Кабінету міністрів не стане вирішенням української політичної кризи, вважає Арсеній Яценюк

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що дострокові парламентські вибори є неприйнятним варіантом для вирішення політичної кризи. Про це він заявив в ефірі програми "10 хвилин з прем'єр-міністром".

"Дострокові парламентські вибори - неприйнятний варіант. Вибір, відтак, складається з двох можливостей. Перша, яку сповідую я, передбачає відновлення парламентської коаліції, посилення чинного складу Кабінету міністрів України, тісну взаємодію між Блоком Петра Порошенка, "Народним Фронтом" та демократичними парламентськими силами, і, найважливіше, продовження реформ в країні, які започатковані цим урядом", - зазначив він.

Другим варіантом дій, на думку глави уряду, є те, що Президент України та його фракція беруть на себе відповідальність і представляють новий склад Кабміну, нового прем'єр-міністра, нову програму та проводять переговори з парламентськими силами щодо підтримки як іншого уряду, так і альтернативної програми.

"Часу на зволікання немає. Ціна зволікання - це економічне падіння, втрата керованості країною, втрата підтримки з боку наших західних друзів і в підсумку - втрата всього, що ми досягли за останні два роки", - зауважив прем'єр.

З його слів, лише зміна уряду не стане вирішенням політичної кризи.

Яценюк також зазначив, що програма нинішнього уряду ґрунтується на принципах суворої економії, справедливого і розсудливого розподілу видатків, економічної дерегуляції та демонополізації, бюджетної децентралізації, прозорої приватизації державних компаній та створення умов для очікуваного зростання.

"Ми зосереджені на конкретних пріоритетах. Це - боротьба з бідністю, створення робочих місць, спрощення надання послуг людям, створення нових якісних шкіл і лікарень, розвиток інфраструктури, реформа податкової і митної служб, використання переваг угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом", - сказав Яценюк.

Нагадаємо, за словами голови правління Центру соціологічних і політичних досліджень "Соціовимір" Сергія Тарана, депутати домовилися, принаймні, про конфігурацію нової парламентської коаліції.

Попередній матеріал
Бойовики обстріляли з важкої артилерії селище біля лінії розмежування – штаб АТО
Наступний матеріал
У Кот-д'Івуарі жертвами стрілянини стали щонайменше 12 людей
Loading...

Гройсман закликав коаліцію обговорити вихід із кризи

Княжицький: Якщо Україна не вийде з політичної кризи – з Росії влітку можуть зняти санкції

Порошенко: Парламентсько-урядова криза не повинна зупинити євроінтеграцію

Якщо уряд не дає результатів протягом трьох місяців, його треба змінювати - Вашадзе

Порошенко: За перезавантаження уряду відповідає парламент і парламентська коаліція

5 канал - трансляція наживо