kmu.gov.ua

Яценюк: наша мета - членство в НАТО

  Метою України є членство в НАТО, оскільки це дозволить українським Збройним силам приєднатися до потужної системи колективної безпеки.

  Про це  заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час урочистостей з нагоди початку нового навчального року в Одеській військовій академії у вівторок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Наша мета - отримання членства в Північноатлантичному альянсі. Для того щоб Збройні сили України стали частиною однієї з найбільш потужних колективних систем безпеки. Нагадаю, що відповідно до ст.5 Вашингтонського договору, напад на одну з країн-членів Альянсу є нападом на Альянс в цілому", - зазначив Яценюк.

  Він висловив переконання, що якість підготовки особового складу, а також матеріального оснащення Збройних сил України "повинні відповідати найвищим стандартам країн-членів НАТО".

  Прем'єр заявив, що вважає стратегічною помилкою рішення Верховної Ради п'ятирічної давності про введення "позаблокового статусу" України. "Геостратегічною помилкою, я б навіть назвав злочином - було прийняття в 2010 році рішення парламенту про введення так званого позаблокового статусу України", - сказав він.

  На переконання Яценюка, наслідком цього рішення парламенту стала відсутність чіткої системи захисту України, що "призвело до того, що Російська Федерація порушила всі міжнародні угоди і статут ООН і здійснила військову інтервенцію проти України".

  "Саме тому минулого року український парламент скасував позаблоковий статус України", - додав прем'єр.

  Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін анонсував приїзд до України Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга у вересні цього року.

  Попередній матеріал
  СБУ повернула на підконтрольну Україні територію ще одного учасника "ДНР"
  Наступний матеріал
  Україна може залишитися сам-на-сам із агресором, якщо не виконуватиме взяті на себе зобов'язання – Зубко
  Теги:
  Loading...