Яценюк на засіданні Нацради реформ: Ми не маємо права відкладати децентралізацію влади

  Про можливість проведення позачергових виборів до місцевих органів влади заявили на засіданні національної ради реформ при Президенті.

  "Питання безпеки, питання громадського порядку, питання зовнішніх зносин, питання ключові, які тримають цілісність і вертикаль влади в державі, будуть віднесені виключно до компетенції органів державної влади. Щоби нікому не повадно було створювати Донецькі, Луганські, Харківські, Бессарабські або інші республіки. Не дозволимо. Хто спробує - буде миттєва реакція", - заявив Петро Порошенко.

  "Питання, що якщо місцева рада ухвалить вийде за межі своєї компетенції, а саме - тільки в одному випадку - це те, що стосується суверенітету і територіальної цілісності нашої країни. Ну, наприклад, хтось прийме рішення вийти зі складу України, в односторонньому порядку, і вступити кудись. Оскільки президент країни є гарантом територіальної цілісності і гарантом конституції - логічно виникає право президента на те, щоби припините дію цього органу і відповідним чином призначити туди державного уповноваженого з одночасним призначенням виборів - до одного року", - сказав голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

  "Якщо ми до 25-го жовтня поточного року не завершимо конституційну реформу, а видається так, що наврядчи це можливо завершити, то це означає, що органи місцевого самоврядування будуть вибрані на старих повноваженнях. Так як ми не встигаємо провести конституційну реформу до моменту проведення місцевих виборів і не маємо права відкладати запровадження децентралізації ще на 3, 5, 10 років, як завжди робилося, - то це означає, що нам, не виключено, треба буде проводити ще одні місцеві вибори - уже на новій конституції, на новому законі і на нових повноваженнях для органів місцевого самоврядування", - 

  Попередній матеріал
  Період адаптації до децентралізації триватиме не менше двох років – голова ВР
  Наступний матеріал
  Вірменські мітингувальники вирушили до будівлі адміністрації президента