5.ua

Яценюк, мабуть, дістав інформацію, що голосів не буде - Тарас Чорновіл

Був один телефонний дзвінок, який вихопив телеканал "Рада"

Таку думку сьогодні, 3 лютого, в ефірі "5 каналу" висловив народний депутат ІІІ-VІ скликань Тарас Чорновіл.

Він наголосив: "Мені не зрозуміло зараз, яким чином люди, які мали забезпечити це рішення, будуть дивитися в очі Президенту, який дуже чітко сформулював, чому цей уряд має піти у відставку. Заява Президента була спрямована на результат".

Чорновіл розповів: "Арсеній Яценюк, мабуть дістав якусь інформацію, що голосів не буде. Був один телефонний дзвінок, який вихопив телеканал "Рада" по вертушці – закритому урядовому  зв'язку Яценюка - в момент, коли виступав Юрій Луценко. Він бере трубку і не зраджуючи мімікою, з абсолютно награно кам'яним обличчям її поклав. Як правило, по такому апарату під час засідань можуть дзвонити або люди, яким Яценюк доручив в цей момент інформацію дати або міністру Кабміну, або віце-прем'єрам - вони всі сиділи в залі – або Президент. Навряд чи хтось інший. Що була за розмова, ми собі не уявляємо, але розуміємо, що статус цього телефонного дзвінка щось визначав. Очевидно розуміння того, що заяву не треба подавати, у Арсенія Петровина виринуло".

Колишній депутат наголосив: "Але я не готовий відповісти, що сталось. Я розумію тільки одне. Варіант, який давав можливість зберегти важелі противаги, при яких не відбудеться те, чого бояться західні партнери, або багато які сили у Верховній Раді (що відбудеться концентрація надмірна влади в одних руках Президента, якого остерігалися багато хто, і що зривало б голосування за новий уряд). Цього би не відбулося, якби Арсеній Яценюк сам пішов у відставку. Відбулися би консультації щодо нового уряду з максимальним залученням "Народного фронту". Тобто важелі противаги б збереглися. І з другого боку ми би втратили цей колосальний накопичувач негативних емоцій, який зараз є у суспільстві. А тут дуже емоційний виступ Юрія Луценка, де він сказав цю фразу, що "ми забулися занадто швидко запах шин на Майдані", він тут був звернутий до всіх, хто сидів у залі і Кабміну в контексті того, що зробіть цей виступ, подайте у відставку, не був прореагований".

Чорновіл висловив побоювання, що невідставка уряду "зараз буде каталізатором таких негативних настроїв, що це буде тільки колосальне погіршення". Він сказав, що не знає, чим це закінчиться, але думає, що Президент теж не очікував такого варіанту. "У мене таке відчуття, що він зараз почувається приблизно, так само як і я – обманутим", - додав екс-депутат.

Як повідомляв 5.ua, Рада визнала роботу уряду незадовільною, але недовіри висловити не змогла

Попередній матеріал
Росія, Саудівська Аравія, Катар і Венесуела домовились заморозити видобуток нафти, якщо це підтримають інші члени ОПЕК
Наступний матеріал
Під Радою від ранку проходить організований мітинг, вимагають відставки уряду
Теги:
Loading...

Яценюк відреагував на критику парламентарів: Те, що робив цей уряд, - це єдино правильний шлях

Яценюк розповів, "що нас чекає, незалежно від того, який тут буде уряд і хто буде прем'єр-міністром"

Яценюк: Мета Росії - здати на металобрухт українську газотранспортну систему

Яценюк: Ми вперше за всю історію української незалежності не купили в Росії взимку жодного кубометра газу

Президент запропонував Яценюку та Шокіну піти у відставку

5 канал - трансляція наживо