Яценюк американським ЗМІ: Україна воює на два фронти

  Крім російського вторгнення, Україні зараз доводиться долати ще внутрішнього ворога – корупцію, що дісталася у спадок від радянського минулого.

  Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у інтерв'ю The Washington Post, повідомляє "Укрінформ".

  Він уточнив: "Україна бореться на двох фронтах. Один, який ви бачите на телебаченні, розгорнутий на сході нашої країни, де тисячі російських військових беруть участь у збройній агресії проти України, в тому числі незаконній анексії Криму". Другий фронт, за його словами, є менш видимим, але так само важливим – "війна України проти радянського минулого і спадку корупції та поганого управління, які гальмували наш поступ так багато років". Ці битви мають бути виграні разом, адже "йдеться про одне – прагнення України побудувати заможне й демократичне майбутнє", – наголосив Яценюк.

  Натомість, Путін прагне поразки України, вважає український урядовець. Російське військове вторгнення – це намагання попередити зміни, змусивши Україну вибирати між безпекою та реформами. "Українці єдині в тому, що відкидають цей вибір. Ми знаємо, що єдиний шлях повернути собі контроль за нашим майбутнім – це створити сучасне західне суспільство, яке ґрунтується на підзвітній владі, ринковій економіці та верховенстві права. Замість того, аби сповільнити шлях, ми йдемо вперед ще швидше", – запевнив Арсеній Яценюк.

  Він зауважив, що на сьогодні багато ключових реформ українці уже втілюють, але потребують допомоги: "Відповідальність за ці реформи лежить тільки на Україні. Але нам необхідна підтримка наших партнерів, аби допомогти стабілізувати економіку й зупинити подальшу російську агресію, поки ми втілюємо реформи".

  Арсеній Яценюк закликав Захід не бути байдужим до поневірянь України. З його слів, величезне досягнення "єдиної та вільної Європи", яке позначило кінець Холодної війни, опинилося під прямою загрозою наступального російського авторитаризму та імперіалізму. "В цій атаці Україна прийняла на себе основний удар. Але якщо нашу незалежність дозволять знищити – наслідки цього вийдуть за межі України". "Демократія – це найбільш потужна ідея із будь-коли створених, а найбільше тоді, коли демократичні нації стоять плечем до плеча", – наголосив прем'єр-міністр України.

  Попередній матеріал
  Саакашвілі поставив на чолі міліції Одещини екс-заступника голови МВС Грузії
  Наступний матеріал
  Корупційний скандал у ФІФА: на Німеччину впала тінь через мундіаль 2006 року
  Теги: