Кадр із відео "Россия 1"

Янукович подав проти України позов до Європейського суду з прав людини

  Екс-президент України Віктор Янукович у зв’язку з "неодноразовими порушеннями Україною прав людини щодо нього" подав позов в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ).

  Про це йдеться в прес-релізі англійської адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson LLP, повідомляє "Радіо Свобода"

  У повідомленні йдеться про те, що "підставою для подачі позову стало порушення стосовно Януковича безлічі необґрунтованих кримінальних справ, порушення його права на справедливий і незалежний судовий розгляд".

  Серед причин подання позову вказується рішення Печерського суду Києва щодо початку процедури заочного засудження Януковича, а також відмова Генеральної прокуратури України дати свідчення за місцем його фактичного проживання або в режимі відеоконференції.

  "Українські суди не є незалежними або вільними від впливу вищих посадових осіб держави, не можуть діяти неупереджено і не забезпечують справедливий розгляд. Яскравим прикладом, серед інших, є рішення Печерського суду, що дозволяє спеціальне досудове розслідування справи проти Януковича за його відсутності, йому не дозволили йому брати участь у засіданнях за допомогою відеозв'язку…", – наголошується у прес-релізі. 

  Натомість урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Борис Бабин, повідомляє "Укрінформ", заявив, що Міністерство юстиції не отримувало підтвердження від Європейського суду з прав людини про прийняття позову до України від захисту екс-президента Віктора Януковича. Бабин наголосив, що подання позову до ЄСПЛ не означає автоматичне його прийняття судом: "Між часом подання людиною заяви та часом її прийняття судом, якщо взагалі таке прийняття буде, проходить певний час. Це не день і не два. Щодо заяви пана Януковича, то тут може бути політичний піар, вони можуть реально щось подавати... Щось коментувати можна, коли ми отримаємо підтвердження з суду. Зараз такого немає".

  Як повідомляв 5.ua, 6 серпня 2015 року Генпрокуратура оприлюднила повістку для Януковича.

  Попередній матеріал
  На кордоні з Росією затримали автомобіль, забитий салом
  Наступний матеріал
  Новим чільником міліції Луганщини став комбат-доброволець
  Теги:
  Loading...