goodvin.info

Вища рада юстиції вирішила звільнити суддю Кірєєва, який ув’язнив Тимошенко

  Вища рада юстиції у четвер прийняла рішення внести подання про звільнення судді Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва.

  Як повідомляє прес-служба ВРЮ, приводом для звільнення є "порушення присяги". Це рішення, за словами голови Ігоря Бенедисюка, на висновках Європейського суду з прав людини у справі "Тимошенко проти України".

  У повідомленні підкреслюється, що 5 серпня 2011 року Печерський районний суд Києва виніс постанову про зміну стосовно підсудної Юлії Тимошенко запобіжного заходу з підписки про невиїзд на утримання під вартою. Постанова мотивована тим, що підсудна відмовлялася відповідати на запитання суду, зокрема повідомити адресу місця проживання, чим перешкоджала встановленню обставин у справі, а також спізнювалася на судові засідання, проявляла публічні прояви неповаги до суду, суд прийшов до висновку, що, перебуваючи на волі, підсудна може ухилитися від правосуддя і виконання процесуальних рішень.

  Європейський суд визначив, що встановлених законом підстав для взяття лідера фракції "Батьківщина" під варту не було, "головною підставою для взяття заявника під варту було її ймовірне перешкоджання встановленню істини у справі та її зневажливе поведінку, а тому позбавлення заявника свободи було довільним і незаконним".

  Нагадаємо, Тимошенко була засуджена до 7 років колонії за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією у 2009 році. Екс-прем‘єр провела у в‘язниці майже три роки.

  Попередній матеріал
  На вибори в Маріуполі та Красноармійську треба 5 мільйонів гривень
  Наступний матеріал
  Сонце вбило атмосферу Марса - NASA
  Теги:
  Loading...