5 канал

ВР може схвалити проект змін до Конституції щодо правосуддя у лютому 2016 року - експерт

Зміни до Конституції в частині правосуддя можуть бути проголосовані у лютому наступного року.

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив експерт Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.

"Я так розумію, що Президент сказав про внесення до парламенту проекту змін до Конституції щодо реформи системи правосуддя, цей законопроект зараз напрацювала Конституційна комісія, і очевидно, що він, оце внесення до парламенту, започаткує конституційний процес внесення змін. За найоптимістичнішого сценарію прийняття схвалення цього законопроекту можливе тільки вже в наступному році десь в лютому", - сказав він.

За словами експерта, зміна судової системи та оновлення суддівського корпусу залежатиме від імплементаційних законів, які повинні бути прийняті на виконання цих змін до Конституції.

"Щодо зміни судової системи, спрощення та оновлення суддівського корпусу, то там (проект змін до Конституції в частині правосуддя - 5.ua) є норми, які відкривають до цього можливості, але все буде залежати від імплементаційних законів, які повинні бути прийняті на виконання цих змін до Конституції. І відповідно вони можуть або законсервувати чинну систему, або навпаки бути дуже прогресивними щодо оновлення влади", - наголосив Куйбіда.

Нагадаємо, за словами президента України Петра Порошенка, проект змін до Конституції щодо судової реформи передбачає скасування чинного суддівського імунітету.

Попередній матеріал
Лавров хоче перенести виконання Мінських угод на 2016 рік
Наступний матеріал
За Лукаш внесли заставу в понад 5 млн грн
Теги:
Loading...