рада 5.ua

ВР дозволила таємне проведення слідчих дій щодо суддів та міліціонерів

  Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального процесуального кодексу, який надає можливість проведення негласних слідчих дій по відношенню до суддів та працівників правоохоронних органів.

  Про це повідомляє "Укрінформ". Як зазначає видання, за відповідне рішення проголосували 230 нардепів.

  Законом №2500, зокрема, доповнено статтю 247 КПК частиною, яка передбачає можливість розгляду клопотань про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії відповідним слідчим суддею поза межами територіальної юрисдикції органу досудового розслідування, який здійснює таке розслідування.

  Відповідно до закону, "розгляд клопотань щодо негласних слідчих (розшукових) дій щодо суддів,працівників суду правоохоронних органів й/або у приміщеннях судових та правоохоронних органів, які віднесені згідно з положенням цього закону до повноважень слідчого судді, може здійснюватися слідчим суддею Апеляційного суду АР Крим, Апеляційного суду області, міст Києва та Севастополя поза межами територіальної юрисдикції органу досудового розслідування, який здійснює таке розслідування ".

  Такі зміни передбачають, що слідчий, прокурор звертаються з клопотанням про надання дозволу на проведення негласних розшукових дій до слідчого судді Апеляційного суду, найбільш територіально наближеного до Апеляційного суду, у межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування.

  "Простою мовою говорячи, якщо в одній області людина, яка скоїла злочин, працює в правоохоронних органах або в суді, то щоб в цей же суд не йшли працівники оперативного підрозділу за отриманням дозволу на проведення оперативно-слідчих дій, щоб не було витоку інформації, зради, здачі, пропонується така норма", - прокоментував голова Комітету з питань законодавчого забезпечення і правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін.

  Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон, який відкриває реєстр власності. Відтепер українцям буде відомо, якими маєтками та статками володіють можновладці.

  Попередній матеріал
  Бойовики та російські військові планують новий наступ щонайменше за трьома напрямками – РНБО
  Наступний матеріал
  Речником українського МЗС вперше стала жінка
  Теги:
  Loading...