ВР дала старт реформам державних закупівель

  Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект, який передбачає спрощення процедури державних закупівель та підвищення вартісної межі для проведення тендерів зі 100 до 200 тис. грн.

  Про це повідомляє "Укрінформ".

  Згідно з пояснювальною запискою до проекту закону №2087а про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції, метою документа є зниження корупційних ризиків, установлення запобіжних заходів щодо зловживання під час процедур державних закупівель, збільшення рівня конкуренції шляхом спрощення участі в процедурах закупівлі для бізнесу, приведення системи державних закупівель до міжнародних стандартів тощо.

  Зокрема, законопроектом пропонується зняти заборону на розкриття змісту поданих пропозицій, запровадити ознайомлення зі змістом документа, що містить інформацію про ціну та оприлюднення протоколу оцінки пропозиції конкурсних торгів, а також урегулювати питання застосування норм щодо оскарження процедур закупівлі в частині унеможливлення умисного блокування торгів.

  Водночас пропонується підвищити вартісну межу щодо застосування норм законодавства для купівлі товарів та послуг зі 100 тисяч до 200 тис. грн, а робіт - до 1200 тис. грн: підвищити вартісну межу для застосування процедури запиту цінових пропозицій до 500 тис. грн; скоротити деякі функції Уповноваженого органу та усунути правову колізію в частині строків внесення змін до конкурсної документації, урегулювати питання письмового підтвердження документів, що подаються для оприлюднення замовниками, а також врегулювати питання закупівлі послуг з централізованого постачання теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення тощо.

  Законопроект також передбачає внесення змін щодо уточнення понять ексклюзивних та соціальних прав, скорочення переліку винятків для здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності.

  Як повідомляється, за відповідне рішення проголосували 270 народних обранців.

  Попередній матеріал
  ОБСЄ підтвердила інформацію про те, що усі цивільні залишили Широкине
  Наступний матеріал
  Україна готова відновлювати Донбас, але не може цього зробити, доки там озброєні бандити - Порошенко