Фото ООН

Восени Україна стане членом Ради безпеки ООН – Сергєєв

  Дипломат Юрій Сергєєв заявив, що восени Україна стане членом Ради безпеки ООН, а Росія не зможе цьому завадити.

  Про таке постійний представник України в ООН повідомив у інтерв’ю виданню "Главком".

  За його даними, невдовзі в Україні запрацює Офіс підтримки ООН, ця подія може передувати введенню миротворчої місії до нашої держави. Однак це не буде введенням миротворчого контингенту, на чому наполягає Україна – місія носитиме назву "стабілізаційної". За словами українського дипломата, Офіс ООН у Києві зможе допомагати ОБСЄ у встановленні фактів порушень мирних угод, які підписали конфліктуючі сторони.

  Також Юрій Сергєєв заявив про те, що Україна збирається брати участь у виборах непостійних членів Ради безпеки ООН, які відбудуться восени, а також пояснив, що в рамках ООН не можна притягти до відповідальності державу-агресора, яка напала на Україну.

  "У статуті ООН начебто все прописано щодо того, як мала б діяти Рада безпеки та Генасамблея ООН у випадках агресії. Але виявляється, що ті механізми, які закладені в Статуті, не спрацьовують. На це є різні причини. І головна з них – безапеляційне застосування права вето зацікавленою стороною. Все, чого нам вдалося досягти в ООН – це глобальна солідарність, моральна підтримка і симпатія до України" – каже Сергєєв.

  Щодо введення в Україну стабілізаційної миротворчої місії ООН, дипломат розповів: "В нашому випадку це зусилля для припинення вогню. Мета – аби стабільно припинити вогонь, тобто зробити таке припинення тривалим, або завершеним. Саме в цьому полягає стабілізаційність. Далі мета місії – розведення сторін, що протистоять одна одній, насамперед мається на увазі відведення важкого озброєння. Це має відбуватися передбачувано і контрольовано, тому зазначений офіс має виконувати і верифікаційну функцію".

  Дипломат розраховує змінити нинішню патову ситуацію в ООН – коли один із постійних членів Радбезу є агресором, але залишається недоторканим. "Ситуацію змінити можна за рахунок тих доказів, які однозначно показуватимуть, що Росія є стороною конфлікту, доказів, які би переконали усіх членів і Ради безпеки ООН, і ширший загал".

  "На сьогоднішній день Росія відкидає будь-які звинувачення. Ви ж бачите, вони навіть на факт затримання двох свої спецназівців заявляють, що нічого не знаємо, вони ж були звільнені в запас раніше тощо. Тобто іде відкидання того, що є настільки наочним доказом…" – каже він.

  Юрій Сергєєв прокоментував і те, що Україна збирається брати участь у виборах до Радбезу ООН, які відбудуться восени. "Зараз від Центрально-Східної європейської групи, до якої належить Україна, у Радбезі ООН перебуває Литва. Цього року ми ідемо на вибори. У нас на цей час немає конкурентів у групі. Для того, щоб бути обраним, потрібно отримати підтримку 2/3 голосів (128 голосів), в залежності від кількості присутніх у залі засідань Генасамблеї ООН. Але наша мета амбіційніша, ми хочемо заручитися більшою підтримкою, аніж 2/3 голосів. Більша підтримка дає більше ваги, більше легітимності" – розповів дипломат.

  Він додав: "Щодо Росії, то вона не зможе нам завадити. У цієї країни немає аргументів того, чому вони мають нам не дозволити бути в Радбезі ООН. Саме тому публічно вони не звучать. Росія, звісно, може проводити якусь кулуарну роботу, когось переконувати нас не підтримати. Але не думаю, що це їм таки вдасться, їхній набір підтримки – це 11 країн, як ми бачили при ухваленні Резолюції минулого року" (Резолюцію на підтримку України, ухвалена не підтримали 11 країн: Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Росія, Судан, Сирія, Венесуела і Зімбабве, – Ред.).

  Попередній матеріал
  На Луганщині бійці АТО відбили спроби диверсантів проникнути на підконтрольну Україні територію
  Наступний матеріал
  Спостерігачам ОБСЄ показали наслідки обстрілів Авдіївки

  Україна отримала від ООН понад 30 000 медичних наборів для пологів

  Президент України і генсек ООН обговорили можливість розміщення миротворців на Донбасі

  Генсек ООН закликав терміново виконувати Мінські домовленості

  Ситуація в Україні розвивається в напрямі створення замороженого конфлікту – генсек ООН