РНБО 5.ua

Воєнний стан в Україні в 2014 році не оголосили через слабкість армії – стенограма засідання РНБО

  За тривогою тоді підняли 72-гу бригаду у Білій Церкві, проте 95% бойової техніки навіть не завелося

  Воєнний стан в Україні у 2014 році не оголосили через слабкість тодішньої армії. Про це свідчать дані стенограми засідання Ради нацбезпеки й оборони від 28 лютого 2014-го, яку оприлюднили сьогодні. Під час обговорення можливості запровадження воєнного стану "за" висловився лише Олександр Турчинов, який тоді виконував обов'язки Президента. Решта були проти.

  Обґрунтовували тим, що саме цього й очікує Росія, щоб ввести свої війська в Україну. У планах Росії у лютому 2014-го було за три години довести до Києва своїх кадровиків із Брянської області. За тривогою тоді підняли 72-гу бригаду в Білій Церкві, проте 95% бойової техніки навіть не завелося. Саме тому рішення про запровадження воєнного стану тоді так і не ухвалили.

  Крім того, у стенограмі пояснили, як Крим опинився під окупаційною владою. У планах сусідньої держави було спровокувати нашу країну на застосування військової сили. Це дало б підстави для військового вторгнення в Україну та початку широкомасштабної агресії. Згідно з документом, тоді Турчинову зателефонував спікер Держдуми РФ Наришкін і погрожував йому радикальними і суворими діями, у разі якщо постраждає бодай один росіянин чи російськомовний громадянин.

  Попередній матеріал
  Дивіться на "5 каналі" документальний цикл "Любомир. Бути людиною"
  Наступний матеріал
  Відставка Каська стала яскравим прикладом топової корупції в Україні - експерт
  Теги:
  Loading...