5 канал

Відтермінування кримінальної відповідальності за неправдиве декларування свідчить про небажання депутатів переслідуватися НАБУ - Каленюк

Ми шоковані впертісю народних депутатів і їхнім страхом перед звичайною європейською системою декларування активів

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" телефоном заявла виконавчий директор ГО "Центр протидії корупції" Дар'я Каленюк.

"Я думаю, що представництво Єврокомісії вже все бачить. І чесно кажучи, ми шоковані впертісю народних депутатів і їхнім страхом перед звичайною європейською системою декларування активів. Кожен чиновник – це державний службовець. Ми, платники податків, наймаємо його на роботу. І цей чиновник повинен задекларувати всі свої активи. І повинен декларувати в нормальному режимі онлайн, активи всіх своїх родичів повинен декларувати, і всю готівку, і активи, записані на тещу, брата, і всі юридичні компанії, в яких чиновник має частку власності. Це проста норма. Ми вже зобов’язалися її виконати рік тому. І ми вже сім років не можемо Нацагенство запустити, а потім придумуємо різні методи під новорічну ялинку - "Закон про бюджет", наприклад, - просовуючи норми, які відтягують запуск декларування для того, щоб уникнути відповідальності", - заявила виконавчий директор ГО "Центр протидії корупції".

Каленюк поянила: "Коли відтерміновується на один рік кримінальна відповідальність за свідому неправдиву інформацію в деклараціях, то це, вочевидь, небажання народних депутатів бути переслідуваними НАБУ… Так, в НАБУ вже є додаткові бази даних. Можна звірити, що є в базах, а що є в деклараціях, і навіть без агентства почати якусь аналітику. Якщо буде достатньо інформації, то порушити кримінальну відповідальність".

[social type="fb" url=""]Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 16 лютого 2016 року, Рада проголосувала за "безвізовий" закон про електронне декларування. Все, що менше 200 тис. грн, можна дарувати і не декларувати.

Попередній матеріал
Столичні патрульні врятували вагітну дівчину від самогубства
Наступний матеріал
В ОБСЄ заявили про ескалацію ситуації на Донбасі
Теги:
Loading...

Єврокомісія рекомендувала скасувати візовий режим для України

ЄС прокоментував ситуацію з правкою в держбюджет, яка відтерміновує електронне декларування

Президент закликав депутатів ухвалити законопроекти щодо безвізового режиму найближчим часом