Фото REUTERS

Відповідь на дії Росії у Сирії слід шукати в Чечні або в Україні – австралійські ЗМІ

  Таку думку висвітлив відомий австралійський журналіст Пол Мак у своїй статті в The Age

  Про це повідомляє агентство "Укрінформ".

  "…В Україні московське військове та економічне втручання було проведено паралельно з уявною байдужістю до дипломатичних рішень, в яких Росія також брала участь", - зазначає журналіст.

  За словами автора, немає нічого дивного в тому, що Путін надав військову підтримку режиму Асада, питання полягає в тому, чим закінчиться залучення РФ у сирійський конфлікт.

  "Путін намагається перевести тему з України, і, можливо, йому це вдалося", – цитує видання слова науковця Центру Карнегі Європа Томаса де Ваал виданню The Boston Globe.

  А закінчиться все це, за словами автора, руїнами, які РФ залишала після свого вторгнення у Чечню та Україну. Щодо останньої, пише оглядач, то Путін не тільки зруйнував інфраструктуру, нахабно приєднав Кримський півострів у 2014 році, а й надалі продовжує підтримувати нестабільність у Києві та по всій Європі, режисуючи свавільні сепаратистські рухи.

  Більше, ніж військові успіхи, Путіна цікавить нестабільність і ті переваги, які вона надає йому у дипломатичному процесі, незважаючи на санкції, накладені на його режим.

  Громадянська війна, як і Антитерористична операція, найкраще прикриття таким діям. На противника можна списати всі цивільні жертви.

  У Сирії, як і в Україні, імітуючи дипломатичні зусилля, РФ виграє час, прикладом цього є її участь у переговорах по припиненню вогню і одночасне бомбардуванням сирійської території.

  Виправдання такі самі. В Україні РФ виправдовувала свої дії намірами розширити НАТО, західною підтримкою революції в Україні, а сьогодні Асада Путін підтримує тому, що захід вимагає зміни режиму.

  Крім того, підтримуючи сирійський режим, Путін дає підстави близькосхідним тоталітарним лідерам вважати РФ наддержавою, яка зможе захищати і їх.

  У матеріалі відзначається безпринципність РФ у досягненні мети, а також різниця підходів у подоланні кризи: якщо США намагаються примирити сторони, то РФ націлена на знищення противника.

  "Дійсно. Безвільні ЗМІ і амбіції диктатора дають Путіну таку свободу дій, якої не має жоден уряд", - підсумовує видання.

  Нагадаємо, напередодні, 18 лютого, агресію Росії на Сході України та в Криму засудили міністри оборони Швеції та Литви, які з офіційним візитом прибули до Києва.

  Попередній матеріал
  Одразу три пам'ятника Леніна знесли на Харківщині
  Наступний матеріал
  Цеголко: Заява Шокіна про звільнення надійшла до АП
  Теги:
  Loading...

  Міністри оборони Швеції та Литви засудили агресію Росії щодо України

  Військова прокуратура збирає докази російської агресії на Сході України для міжнародних організацій

  Меркель закликала Путіна припинити агресію на Сході України

  МЗС Литви вимагає від Росії пояснень через її агресію в Україні

  Головний пріоритет американських військ у Європі - стримування російської агресії

  5 канал - трансляція наживо