socportal.info

Верховна Рада ухвалила продовжувати роботу над проектом щодо скасування недоторканності

  Верховна Рада ухвалила рішення продовжити до серпня роботу над законопроектом про зміни до Конституції України щодо скасування депутатської й обмеження суддівської недоторканності.

  Про це пише "Інтерфакс-Україна".

  За відповідний проект постанови проголосували 283 народних депутатів.

  Законопроект, який був внесений президентом України і отримав висновки та зауваження Конституційного суду, пропонує виключити із статті 80 Конституції України положення, що гарантує депутатську недоторканність, і норму, згідно з якою народні депутати не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Верховної Ради .

  Зміни до статті 126 Конституції України передбачають, що суддя не може бути затриманий без згоди Вищої ради юстиції та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до винесення судом обвинувального вироку. (Згідно чинної Конституції, суддя не може без згоди Верховної Ради бути затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом). При цьому такий імунітет судді не поширюватиметься на випадки затримання при скоєнні суддею або безпосередньо після вчинення ним тяжкого або особливо тяжкого злочину проти життя і здоров'я людини.

  Попередній матеріал
  У Львові біля двох відділів міліції пролунали вибухи
  Наступний матеріал
  На Сумщині СБУ перекрила канал постачання зброї з району АТО
  Теги:
  Loading...