В Європарламенті хочуть відтермінувати кредитування українських атомних електростанцій

  22 члени Європарламенту підписали спільний лист до ЄБРР та Європейської Комісії з вимогою відкласти кредитування українських АЕС.

  Про це пише finance.ua.

  Відкласти кредитування пропонується, поки Україна не запровадить повноцінну транскордонну оцінку впливу на навколишнє середовище в умовах продовження роботи атомних енергоблоків у понадпроектний термін.

  Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного екологічного центру України. Євродепутати прийняли це звернення після зустрічі з представниками європейських неурядових організацій CEE Bankwatch, Greenpeace і Nuclear Transparency Watch.

  "Продовження роботи ядерних реакторів несе в собі підвищені ризики аварій з потенційними руйнівними впливами на довкілля та людей в Україні та за її межами", – йдеться у зверненні.

  Відповідно до Конвенції UNFCC про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті, при підготовці рішення про прийнятність продовження роботи АЕСпонадпроектно, повинна здійснюватися оцінка впливу на навколишнє середовище, підкреслили в Національному екологічному центрі. Це зобов’язання і є умовою надання кредитів ЄБРР і Євратому. Однак українське Мінприроди досі не вимагає від НАЕК "Енергоатом" проведення такої оцінки.

  Попередній матеріал
  У Канаді відсвяткували день народження країни
  Наступний матеріал
  ОБСЄ відзначає значне погіршення ситуації з безпекою на Донбасі