dpsu.gov.ua

В умовах децентралізації префект має бути незалежним від місцевого політичного середовища - Козловський

В умовах децентралізації префект має бути незалежним від місцевих політичних еліт.

Між польським і українським варіантами децентралізації немає принципових відмінностей.

Про це в ході інтерв'ю "5 каналу" розповів воєвода Мазовецький (Польща) Яцек Козловський.

"Важливо, насамперед, щоб префект був вільним від політичних впливів місцевого середовища, того регіону, в якому він керує урядовою адміністрацією. Бо це важливий представник уряду, і він має представляти уряд, а не політичні сили. Його не жителі призначають, а уряд. Щоб він провадив політику уряду", - твердить воєвода.

За його словами, префект може бути політично заангажованим від правлячої партії, але головне, щоб він був незалежним від місцевих впливів.

"Префект, що є незалежний політично, і від нього вимагається, щоб він не виявляв політичних поглядів – такий урядовець розглядається, як більш незалежний самими жителями регіону. І він більш об'єктивний, викликає більшу довіру, особливо серед прихильників опозиції. З іншого боку, префект, що є політично заангажований у політику правлячої партії, може краще реалізовувати політику уряду. Мені важко сказати, що є краще, але важливо, щоб у нього була політична незалежність від місцевого середовища. Як польське рішення, так і українське, відповідають цій вимозі", - каже Козловський.

Як раніше повідомляв 5.ua, сьогодні Конституційний суд направив до Верховної Ради свій висновок щодо конституційних змін у частині децентралізації.

Повне інтерв'ю Яцека Козловського читайте завтра у рубриці ІНТЕРВ'Ю.

Попередній матеріал
Квіташвілі: Новий корпус "Охматдиту" відкриють у 2016 році
Наступний матеріал
Корабель, який зробив США незалежними: до Франції повернувся фрегат "Герміона"
Loading...