5.ua

В Україні вже є 73 об'єднаних громади, всього має бути більше 600 - Зубко

В Україні вже є 73 нових об'єднаних громади в курсі реформи децентралізації, а загалом їх очікують близько 600.

Про це заявив в ході інтерв'ю "5 каналу" віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

"Децентралізація – це ключова реформа. Вона відкриває регіональний розвиток. Громади мають взяти на себе гроші, землю, інфраструктуру, а головне – відповідальність за це. Наразі ми майже по всім областям завершили перспективні плани розвитку громад. Поки що не затверджені плани по Тернопільській і Закарпатській областях. Наразі вже є 73 об'єднаних громади, а всього ми передбачаємо від 600 до 700 громад по Україні, частина з яких підуть на місцеві вибори за новими умовами і сформують нові органи самоврядування", - твердить Зубко.

Ті ж громади, які не встигнуть згуртуватися, матимуть після місцевих виборів два роки для роботи над цим.

"А для тих, хто не встигне до місцевих виборів, ті матимуть два роки, як визначено Конституцією, щоб зробити ці об'єднання", - твердить Зубко.

Як повідомляв 5.ua, Конституційний суд направив до Верховної Ради свій висновок щодо конституційних змін у частині децентралізації.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав закон про місцеві вибори 6 серпня цього року. Керівник Донецької області Павло Жебрівський 7 серпня в ефірі "5 каналу" заявив, що Донецька військово-цивільна адміністрація звертатиметься до Центральної виборчої комісії щодо перенесення виборів в області на 2017 рік. У ЦВК такий варіант вважають недоцільним.

Повний текст інтерв'ю з Зубком читайте завтра в рубриці "ІНТЕРВ'Ю".

Попередній матеріал
Яценюк провів телефонну розмову з прем'єром Молдови
Наступний матеріал
Коаліція під проводом США завдала більше 20 авіаударів по позиціях ісламістів в Іраку
Loading...