Ірина Герасимова / Twitter

В Мінську Європа виторговувала спокій коштом України – Стецьків

На переговорах "нормандської четвірки" у Мінську європейські лідери виторгували спокій для себе коштом України, вважає народний депутат І-ІV, VІ скликань Тарас Стецьків.

Про таке він заявив в ефірі "5 каналу".

"Суперечливість багатьох пунктів пояснюється тим, що у переговорах брали участь три сторони. Європа в особі Німеччини і Франції, Україна і Росія. І в кожному пункті, в тій, чи іншій мірі європейська сторона ставала або на сторону України, або на сторону Путіна. Це очевидно, якщо навіть стилістично дивитись, як вони були оформлені. Перший пункт – потрібно було зафіксувати припинення вогню, а російська сторона, очевидно, наполягала на відтермінуванні, питання Дебальцевого тут читається прямим текстом, вони або спробують замкнути котел, або взяти Дебальцеве. Про це зараз говорять у всій Європі – ці найближчі два дні до припинення вогню будуть найважчими. Європа, насправді, поступала прагматично – їм потрібно було виторгувати свої політичні інтереси і спокій дуже часто коштом України", – заявив Стецьків.

В той же час політик вважає, що в України теж є певні виграші у ситуації.

"Що виграла Україна – таких є три пункти: припинення вогню, хоч і з 15 числа – раз; відвід важкої техніки – два; обмін полоненими – три. Це три пункти з 11, в яких виграла Україна", – додав він.

Попередній матеріал
Єврокомісія перезапускає газові переговори з Україною та Росією
Наступний матеріал
Окупаційна влада змінила телефонний код у Криму

Путін був не готовий до повернення до Мінського меморандуму – Волох

Клімкін звітує в Раді про Мінську угоду: перемовини проходили у важкій атмосфері

США розглянуть питання послаблення санкцій проти Росії, якщо Кремль дотримуватиметься Мінських угод – Керрі

Мінська угода є поразкою Путіна - експерт