Фото Міноборони

Урядовий проект української Воєнної доктрини вперше визначає РФ противником і агресором

  Кабінет Міністрів України нещодавно схвалив нову Воєнну доктрину, повідомив очільник уряду Арсеній Яценюк.

  За словами Яценюка, у проекті доктрини чітко визначений противник і агресор, яким є Російська Федерація. Така дефініція вводиться вперше за історію незалежності України. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

  Прем'єр зазначив, що проект нової Воєнної доктрини направлений на розгляд Ради національної безпеки і оборони. "Президент підпише відповідний указ", - сказав Яценюк. Він також поінформував, що уряд планує кошти на наступний рік для того, щоб бюджет національної безпеки і оборони був не нижчий, ніж бюджет поточного року.

  Яценюк підкреслив, що Україна пішла шляхом невідкладного реформування Збройних Сил, у тому числі Військово-морських сил, у тісній співпраці зі Сполученими Штатами Америки та партнерами серед країн-членів НАТО. Подальші плани, за словами Яценюка, передбачають інтенсифікацію спільної роботи, аби "зробити так, щоби Чорне море було безпечне, і Російська Федерація, яка незаконно анексувала Крим, усвідомлювала, що будь-які незаконні дії будуть присічені нашими спільними зусиллями".

  Глава уряду підкреслив, що військово-морські навчання "Сі Бриз" - "це ще один доказ того, що Сполучені Штати Америки стоять разом із Україною у питанні захисту нашої територіальної цілісності і незалежності". У рамках відкриття навчань Яценюк разом із міністром оборони України Степаном Полтораком, віце-адміралом Джеймсом Фогго, командувачем 6-го флоту ВМФ США, а також послом США Джеффрі Пайєттом відвідали фрегат ВМС України "Гетьман Сагайдачний" та есмінець США USS Donald Cook, які братимуть участь у навчаннях.

  Нагадаємо, у лютому Президент України Петро Порошенко затвердив проект реформування Збройних сил. "Ми чомусь тривалий час боялися говорити словосполучення, що ми будуємо національну армію. Це не копія якоїсь там східної чи західної моделі – в нас може бути власний шлях. Той досвід, який держава отримала за рік введення бойових дій на Донбасі – це досвід, який не кожна країна світу може мати у своїй власній історії", - заявив тоді заступник начальника управління Міністерства оборони України Сергій Галушко.

  Попередній матеріал
  Кремль оголосив українського консула персоною нон ґрата і вислав з РФ
  Наступний матеріал
  18-річний бойовик із банди "Мотороли" вдавав із себе п'яного українського прикордонника
  Теги:
  Loading...