www.ipnews.in.ua

Уряд має ресурси для індексації пенсій і заробітних плат – Тимошенко

Уряд має ресурси для виконання закону про індексацію заробітних плат і пенсій населення на рівень інфляції, адже тільки за перші 4 місяці 2015 року бюджет був перевиконаний на 21 мільярд гривень. Про таке в ефірі "5 каналу" повідомила голова фракції партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"Два роки – 2014 і 2015 не підвищують пенсії і заробітні плати, а індексація пенсій і заробітних плат передбачена законами України, відповідно – не виконуються закони України. Питання – чи може держава проіндексувати пенсії і заробітні плати? Може. Вчора я отримала звіт по виконанню бюджету за 4 місяці 2015 року, і ми побачили, що бюджет перевиконаний на 21 мільярд гривень, на казначейському рахунку сьогодні знаходиться більше 60 мільярдів гривень", - каже Тимошенко.

За її словами, це ознака проблем уряду.

"Це не перемога уряду – це приниження і ганьба країни, що в час коли у людей обклали пенсії, коли імпорт обклали податком, коли заморозили пенсії і заробітні плати, забрали пільги у чорнобильців, афганців, підприємцям дали додаткові податки, і все це не було, щоб покрити децим, а все це було зайве взято з людей, і тому перевиконання на 21 мільярд говорить про те, що уряд взяв з людей зайві гроші забрав, з економіки забрав зайві гроші. Це означає, що до кінця року бюджет буде перевиконаний десь на 63-65 мільярдів. І це за рахунок того, що люди сьогодні позбавлені життя. А для того, щоб про індексувати пенсії і заробітні плати і зняти податок з пенсій нам потрібно всього біля 10 мільярдів по року, а за 4 місяці перевиконання на 21 мільярд. Це говорить про те, що ми мусимо виконати закон і індексувати пенсії і зарплати на рівень зростання інфляції", – заявила Тимошенко.

За її словами, її фракція виступатиме за індексацію зарплат і виплат.

"Тому з вівторка наша фракція, я думаю разом з іншими фракціями коаліції – ми поставимо питання дуже і дуже жорстко. Або ми голосуємо закон про індексацію пенсій і заробітних плат і зниження чи скасування податків на імпорт, скасування податків на пенсії, зниження тарифів, або ми досить жорстко будемо підходити до роботи самого уряду", – додала вона.

Попередній матеріал
Нафта знову дешевшає – інвестори очікують перенасичення ринку
Наступний матеріал
Нацбанк зміцнив гривню ще на 30 копійок

Не весь газ українського видобутку йде на виробництво тепла - Тимошенко

У "Батьківщині" заперечили, що Тимошенко стала координатором коаліції у ВР

Новим координатором коаліції у Верховній Раді стала Юлія Тимошенко

Знайшлися зниклі матеріали кримінальної справи Юлії Тимошенко