5 канал

Український парламент не настільки конфліктний, як показують у ЗМІ – експерт

У Верховній Раді є політична більшість, яка налічує на сьогодні близько 170 народних депутатів.

Про це в інтерв'ю "5 каналу" у програмі "Погляд" заявив професор Піттсбурзького університету, співзасновник аналітичної групи VoxUkraine Тимофій Милованов.

"Дані показують, що не настільки він конфліктний (український парламент – 5.ua), як ми читаємо в новинах… Тут, в Україні, ЗМІ і аналітика, на жаль, побудовані на інсайді. А ми намагаємося оцінювати на основі даних", - переконаний він.

Експерт розповів, що український парламент проводив голосування вже близько чотирьох тисяч разів. "Тобто є дані, як люди проголосували, кожен депутат. Якщо хтось і намагається щось заховати, якийсь конфлікт по конкретному закону, наприклад по закону про поліцію, прокуратуру, то в чотирьох тисячах голосувань усе рівно це можна буде побачити. Тому що все не заховаєш. І можна порівнювати, як відбувається поляризація чи конфлікти в парламенті по голосуванням в цьому парламенті чи в парламенті Януковича, чи в парламенті Ющенка", - пояснив він.

Милованов також зазначив, що такої політичної більшості у Раді, яка була напочатку роботи парламенту, нині немає, утім вона функціонує.

"Навіть зараз можна сказати, що є більшість, яка стало голосує, це не така велика більшість, яка була прямо після того, коли парламент почав працювати, у них було більше 226 голосів фактично в більшості. Тобто це різні фракції, але вони ці різні депутати, навіть інколи це опозиційні депутати, але вони голосують разом. А зараз воно стало біля 160-170, але це все рівно більшість. Фактично є більшість, вона голосує разом. Так, у них є конфлікти, але це нормальний політичний процес", - додав експерт. 

Нагадаємо, нещодавно експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай в ефірі "5 каналу" заявив, що позачергові вибори ВР будуть

Повну версію розмови з Тимофієм Миловановим дивіться на сайті 5.ua в розділі ІНТЕРВ'Ю

Попередній матеріал
У Мінську колишні політв'язні організували масову акцію опозиції
Наступний матеріал
Штаб АТО: Після вчорашніх обстрілів відновилося затишшя
Теги:
Loading...