facebook / Міноборони України

Українські війська передислокують на Схід та Південь держави

  Нова воєнна доктрина передбачає зосередження ЗСУ на протистоянні Росії та досягнення стандартів НАТО за 5 років.

  Нова Воєнна доктрина України офіційно констатує, що воєнним противником України є Російська Федерація, та ставить завдання з передислокації військових частин і з’єднань і створення належної військової інфраструктури у східних та південних областях, заявив Президент Петро Порошенко, відкриваючи обговорення на РНБО нової редакції воєнної доктрини України. Про таке інформує прес-служба Президента.

  "Всі актуальні загрози та воєнні виклики, на жаль, пов'язані з Росією. І всі вони носять тривалий характер. Свідоме чи підсвідоме несприйняття незалежності України настільки глибоко укорінене в менталітеті російської політичної еліти, що воно нікуди не подінеться в історичній перспективі", – заявив глава держави.

  "Помилкова воєнна доктрина, яка була побудована на очікуванні нападу з Заходу, яка нам дісталася від Радянського Союзу, за 24 роки не була перебудована", – відзначив Президент. На його думку за часів Януковича у владній верхівці просто працювала ліквідаційна комісія з російської агентури, якою була нашпигована українська армія і українські спецслужби, яка виявляла та знищувала останні осередки боєздатності в Збройних Силах України.

  Глава держави наголосив, що за рік армія була створена знову: "Ми створили нове і сучасне військо".

  Новизна воєнної доктрини, за словами Президента, полягає у відмові від політики позаблоковості та відновленні стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію, у зміщенні акцентів у веденні воєнних конфліктів на комплексне використання воєнних і невоєнних інструментів: економічних, політичних, інформаційно-психологічних тощо. "Це принципово змінює характер збройної боротьби. Це, власне кажучи те, що ми називаємо гібридною війною", – сказав Петро Порошенко.

  В програмі визнається, що у "середньостроковій перспективі Україна використовуватиме насамперед власні можливості". Президент з цього приводу зазначив: "червоною ниткою" через весь стратегічний документ проходить тема євроатлантичної інтеграції, необхідність приведення всієї нашої оборонно-воєнної системи у відповідність зі стандартами НАТО, досягнення критеріїв членства. Ставиться завдання до 2020 року забезпечити повну сумісність Збройних Сил України з відповідними силами країн-членів НАТО.

  За словами Глави держави, зараз і Україна, і НАТО поки що не готові до постановки питання про членство, але є рішення Бухарестського саміту 2008 року, в якому наголошується на тому, що "двері відкриті".

  Виходячи з цього, Петро Порошенко наголосив: "Наполягаю при фінальному редагуванні чіткіше і без зайвої дипломатичності записати, що Воєнна доктрина передбачає досягнення не лише критеріїв, але й повноцінного членства України в НАТО".

  Попередній матеріал
  Вихід РПЛ з коаліції не повинен закінчитися достроковими виборами – депутат фракції
  Наступний матеріал
  Україна може втратити шанс отримати "Оскар" - кінопродюсери