5.ua

Українська влада зацікавлена в тому, щоб місцеві вибори відбулися в усіх районах Донбасу – віце-прем'єр

  Українська влада зацікавлена в тому, щоб місцеві вибори відбулися в усіх районах Донбасу, проте лише за умови надання гарантій безпеки.

  Про це заявив віце-прем'єр України Геннадій Зубко, пише "Інтерфакс-Україна".

  "Ми не ділимо Україну на зони, де можна проводити вибори, а де не можна. Ми говоримо, знаємо та хочемо, щоб вибори відбулися і на не підконтрольній Києву території", - сказав він на брифінгу в Києві в п'ятницю.

  При цьому віце-прем'єр назвав умови, за яких місцеві вибори можуть там відбутися, - це дотримання пунктів Мінських угод, зокрема, звільнення українських територій від російських військ, повернення контролю над кордоном, присутність міжнародних спостерігачів та гарантування безпеки громадян.

  "Що стосується виборів на підконтрольних нам територіях, то можу вас запевнити, що вони відбудуться за повного забезпечення безпеки громадян. Головам Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій поставлено завдання забезпечити безпеку на виборчих дільницях, забезпечити виборчий процес без залякування, погроз, без імовірності обстрілів. За першої-ліпшої можливості провести вибори в Донецькій і Луганській областях на контрольованій частині. Якщо рішення буде знайдено, то вибори буде проведено", - наголосив Зубко.

  Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав закон про місцеві вибори 6 серпня цього року. Керівник Донецької області Павло Жебрівський 7 серпня в ефірі "5 каналу" заявив, що Донецька військово-цивільна адміністрація звертатиметься до Центральної виборчої комісії щодо перенесення виборів в області на 2017 рік. У ЦВК такий варіант вважають недоцільним.

  Попередній матеріал
  Російські терористи активізували повітряну розвідку по всій лінії зіткнення
  Наступний матеріал
  Помер водій голови Конституційного Суду, який керував його машиною під час смертельного ДТП на Полтавщині
  Теги:
  Loading...