5.ua

Українська коаліція: бути чи не бути

Уже другий день депутати намагаються з'ясувати, чи існує коаліція

У сесійній залі фракції оголошують про свій вихід з більшості, а в кулуарах рахують, чи достатньо тепер голосів, щоб парламентська більшість була такою не лише за назвою. Адже після офіційного оголошення про розпад коаліції і в разі нестворення нової протягом місяця у президента з’явиться право розпустити парламент. Поки що відлік цих тридцяти днів не почався, бо формально в коаліції натепер більше 226 голосів - завдяки "радикалам".

"Про припинення фракції "Самопоміч" у коаліції та відповідне відкликання підписів членів цієї фракції під коаліційною угодою. Шкода. Але, я думаю, будемо продовжувати політичні консультації і знайдемо правильний вихід для країни з цієї ситуації", - заявив голова ВР Володимир Гройсман.

Хто з ким консультується і що є предметом переговорів - на широкий загал депутати не виносять. У п'ятницю прем'єр вперше з’явився в Раді після потужної обструкції, яка так і не закінчилася відставкою, і запропонував депутатам жити дружно.

"Перегорнути сторінку і закопати сокиру війни, зупинити хаос і політичну кризу, яка розпочалась саме у стінах парламенту. Не дати можливість розрушити те, що ми так важко протягом останніх двох років разом робили", - закликав Арсеній Яценюк.

На "Батьківщину" і "Самопоміч" ці заклики не діють. Ці дві політичні сили вийшли з коаліції. Однак це не означає, що будуть створювати нову.

Головне питання у парламентських кулуарах, чи виходила фракція "радикалів" юридично з коаліцію торік у вересні.

"У коаліції "Європейська Україна" є більше 250 народних депутатів. Це депутати БПП, які вийшли з фракції, але не вийшли з коаліції, депутати Ляшка, які особисто не відкликали підписів. Тому коаліція де-юре існує", - зазначив депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко.

"Пан Ляшко - маніпуляцію, до якої він вдався, що він вийшов з коаліції, півроку обманюючи людей, що він не є членом, фактично обманувши і виборців, і законодавство, і своїх партнерів по коаліції", - заявив нардеп від БПП Мустафа Найєм.

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань регламенту Павло Пинзеник, у свою чергу, зазначив: "Щодо нібито виходу "Радикальної партії" Ляшка була здійснена заява отак от пресі. Я не знаю, які правові наслідки такої заяви".

Сам Олег Ляшко на критику не зважає: "Шановні колеги, шановні українські громадяни, сьогодні непоганий день. Нас уже називають золотою акцією. Всі вже рахують щось. Я скажу - ми не золота акція".

Попередній матеріал
Під час Революції гідності 53 людини зникли безвісти - МВС
Наступний матеріал
Потрібно внести зміни до закону про Держбюро розслідувань, ця проблема вирішується одним рядком - адвокат родин "Небесної сотні"
Теги:
Loading...

Експерт: Подивляться, чи зареєстрували рішення "Радикальної партії" про вихід з коаліції

Яценюк заявив, що коаліція юридично існує

У ВР повідомлять, що коаліція нібито існує, а кулуарно "вирішать свої питання" - експерт

Парламентська коаліція офіційно розпалася