Facebook / Hanna Hopko

Українська делегація вийшла під час виступу Путіна в ООН, а перед ним підняли прострілений під Іловайськом прапор

Делегація України вчинила демарш – організовано вийшла під час промови кремлівського зверхника, а на балконі перед ним активісти підняли прострілене російськими кулями українське знамено із Іловайська.

Про такий інцидент повідомив у своєму Twitter постійний представник України в ООН. Юрій Сергеєв написав: "Наша делегація вийшла з залу під час виступу товарища Путина. На балконі перед ним був розгорнутий ПРАПОР УКРАЇНИ З ІЛОВАЙСЬКУ! Нехай бачить".

Подробиці інциденту описала народна обраниця Ганна Гопко у своєму Facebook: "Прапор, розстріляний під час війни на Донбасі – це символ агресії Путіна, яку ми зупинили жертвами наших воїнів... Перед виступом путіна (так у тексті – 5.ua) офіційна делегація України вийшла з зали Генасамблеї ООН. Небайдужі на балконі встали з прапором".

Історію прапора для іноземців депутатка описала англійською мовою так: "Український прапор пережив атаки російських військ в серпні 2014-го. Один український солдат отримав цей прапор в якості подарунка від свого друга перед від'їздом на війну. У серпні 2014 року українські армія визволяла міста і села, здобувши низку вирішальних перемог над підтримуваними Росією бойовиками. Уже коли здавалося, що дні російських ставлеників були злічені та їхні лідери будуть притягнуті до відповідальності за свої злочини, кремлівські еліти вирішили задіяти російські регулярні війська для відкритого вторгнення на схід України. У День незалежності України, 24 серпня, російські війська перетнули кордон. Важкі бої спалахнули в районі Луганська. Над Маріуполем нависла загроза повного оточення. Українських солдатів оточили в Донбасі, де цей прапор перебував у зенітного полку".

Далі Ганна Гопко описала подробиці подій під Іловайськом: "29 серпня 2014 українські і російські військовики домовилися про створення "зеленого коридору" для виходу українських сил. Тим не менше, російські генерали цинічно порушили угоду – вони вчинили смертоносні атаки з усіх видів зброї проти українців із близької відстані. Це військовий злочин, який не має терміну давності. Вантажівка, над якою було піднято прапор, був розірваний на шматки ворожими кулями і снарядами, а українські воїни були безжально вбиті. Ви бачите залишки прапора, які залишилися після зрадливого нападу росіян, виявлені українськими волонтерами поховальної групи "Чорний Тюльпан" через місяць після трагедії".

ЗМІ та соцмережі також публікують фото із виступу Путіна із порожніми місцями для української делегації.

Нагадаємо, сьогодні президент США Барак Обама на Генасамблеї ООН заявив про анексію Криму Росією.

Попередній матеріал
Через продовольчу блокаду за місяць ціни в Криму зростуть на 10-12% - експерт
Наступний матеріал
ДФС майже на 500 млн оштрафувала підприємців за зарплати в конвертах
Теги:
Loading...