Ірина Геращенко
Ірина Геращенко Ірина Геращенко / Facebook

Українська делегація в ПАРЄ вимагає зустрічі із Зеленським – Геращенко

Читайте по-русски
Україна нині оскаржує повноваження російської делегації в ПАРЄ

Українська делегація в ПАРЄ не покладатиме рук і, зокрема, вимагатиме зустрічі із президентом Зеленським. Так в ефірі "5 каналу" прокоментувала рішення ПАРЄ щодо повернення делегації РФ представниця постійної делегації України в Асамблеї Ірина Геращенко.

"Рада Європи зрадила і Україну, і основні принципи існування організації. І ми вимагаємо зустрічі з новим президентом, який самоусунувся від питання захисту України на зовнішньому фронті, для того, щоб обговорити подальші дії української сторони. Коли більш як 30 депутатів, які представляють 5 національних делегацій, підводяться під час заявки тієї чи іншої делегації, що вона приєднується до роботи, – це називається "процедура оскарження". Сьогодні вона відбулася, до нас доєдналися колеги з країн Балтії, Грузії, Великої Британії. Для того щоб оскаржити повноваження російської делегації. Тепер це мають розглянути два комітети, винести на слухання, і остаточні рішення будуть ухвалені в середу, після цих дебатів", – розповіла Геращенко.

Вона також додала: "Одразу після повернення до України наша делегація поставить питання перед нашими колегами в парламенті щодо призупинення участі делегації в роботі асамблеї, також ми направляємо листа до Кабінету Міністрів із проханням відіслати запрошення Кабміну для заступника Ради Європи взяти участь у конференції в Канаді на підтримку України, яка відбудеться в липні. Тобто ми бачимо, що Ради Європи просто зрадила Україну". 

Детальніше дивіться у відео інтерв'ю:

Рішення щодо повернення РФ до ПАРЄ прокоментував також і міністр закордонних справ Павло Клімкін на свої сторінці у Twitter, написавжи, що йде ціла епоха. 

"Ну що, йде епоха. Парламентська асамблея Ради Європи запустила свій Ctrl+Alt+Delete. Російській делегації дозволили повернутись до ПАРЄ. Із лідера зусиль для захисту прав людини Організація перетворилась у простого менеджера, причому такого собі".

Як повідомляв 5.UA, Парламентська асамблея Ради Європи вирішила повернути Росії право голосу в організації. Для цього країні-агресору слід просто поповнити скарбницю ПАРЄ членським внеском та допустити комісара РЄ з прав людини на свою територію.

Рішенням обурена українська делегація, її союзники. Розчарування висловило вітчизняне Міністерство закордонних справ. Розкритикував резолюцію ПАРЄ і п'ятий президент України Петро Порошенко.

Попередній матеріал
На Майдан Незалежності привезли "Залізний трон українського сходу" – включення
Наступний матеріал
На полігоні МВС біля Дніпра підстрелили підлітка